Znáte se? Bubeník pelhřimovských Medvědů Pavel Rafaj

Bubeník pelhřimovských Medvědů Pavel Rafaj

V Pelhřimově stojí za bubny při domácích utkáních místního hokejového klubu Ledních medvědů Pavel Rafaj.Letos čtyřiadtřicetiletý učitel na místní střední škole.

 

Jak ses dostal za bubny fanclubu Medvědů?

Tak nějak postupně. Na hokej tady v PE chodím asi od svých deseti let,ze začátku jsem se jen díval,pak začal aktivně fandit a když bylo potřeba sednout za bubny, tak jsem si řekl-proč to nezkusit. Ale nebubnuju každý zápas,různě se tam střídáme, dle potřeby.

Máte speciální porady a přípravu fanclubu na utkání?

Ani ne.Občas, když něco vymýšlíme, tak komunikujeme přes FB nebo telefonicky a domlouváme se,kdo co připraví a zajistí.

Která utkání v minulé sezóně byla pro bubeníka Medvědů zvlášť náročná?

Náročná byla třeba obě utkání s Táborem, jelikož jsem vedli a podvakráte zvítězili, takže lidi fandili, tleskali a my se u bubnů pěkně zapotili. ALE TO JE SPÍŠ TAKOVÁ POZITIVNÍ vzpomínka. Negativní ještě třeba když jsem prohráli doma s Kolínem 2:10. Když se nedaří a prohrává tak fandí 5 lidí a je hrozně těžký to nějak v hledišti rozjet. Právě u takových utkání se asi bubeník nejvíc nadře, protože musí hlasivkama uřvat v 5 lidech, to co jindy (když se vyhrává) jde samo, protože má v zádech několik desítek fandících lidí. Po takových utkáních, kdy se nefandí a člověk tam kříčí téměř sám, pak někdy 1-2 dny téměř nemůžu mluvit.

Která utkání mají v PE atmosféru derby? Chystáte na ně zvláštní přípravu fanclubu?

Určitě právě Tábor. Jednoznačně se jedná o nejvyhecovanější zápasy sezóny a většinou na ně připravujeme speciální transparenty stejně jako oni na nás. Malými derby jsou i utkání se Žďárem a Mor. Budějovicemi, ale na Tábor to nemá!

Co bys přál klubu do příští sezóny?

Určitě ať se trochu zklidní zdejší hokejové prostředí. V atmosféře, kdy tady létají trestní oznámení, kdy jeden podezřívá druhého, že něco ukrad a pod. se nikomu nehraje dobře. Navíc to vytváří i negativní obraz klubu v očích veřejnosti, rodičů, sponzorů apod., což může mít negativní dopady na fungování celého klubu. Takže si přeju ať se to už nějak vyřeší, pročistí a vyjasní a hokej zde v PE může fungovat i nadále bez podobných pří a půtek!

Fanclub pelhřimovských medvědů

Co číst dál?

Znáte se? Bubeník hokejových Žihadel Martin Tesař

Znáte se? Lektorka provokativního tance Kamila Růžičková

Znáte se? Rytíř David z Kocensteinu i c. a k. lajtnant Kočka

Znáte se? Trenér Bílek: Kickbox je atraktivní svou drsností

Seznamte se: Jitka Ficková (Hlavní jihlavská Dobroteta)

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna