Zpoždění v ZOO: chybí bezbariérový přístup v pavilonu plazů

Oficiálním termínem otevření nových pavilonů plazů měl být červenec, otevření ale oddálily nečekané problémy s bezbariérovým přístupem. Původní řešení přístupu šikmou rampou pro vozíčkáře nešlo zkolaudovat, protože by po něm vozíčkáři jednoduše nevyjeli.  Urychleně se projektuje bezbariérový přístup do horního patra pavilonu plazů.

„Je to daň za celý systém, který nás nutí dát zakázku tomu, kdo nabídne nejnižší cenu,“ uvedl náměstek jihlavského primátora Milan Kolář (Forum Jihlava).

Pohled dovnitř pavilonu plazů. Stav: duben 2015

Letošní návštěvní sezónu tak nový pavilon plazů zřejmě tak jako tak nestihne. Stavbu samotného pavilonu provázely i další těžkosti. Střešní izolační krytinu nebylo možné pokládat vlivem časového zpoždění stavby na počátku zimy. Tuto skutečnost si město Jihlava jako investor vyjasňuje s ROP Jihovýchod jako poskytovatelem dotace. Pokud by Jihlava dodržela odsouhlasený materiál, pak by nemohla pokládat střešní izolaci v zimě. Časové zpoždění stavby by bylo ještě větší.

„Tvrdí, že se to otevře do konce října,“ sdělil náměstek jihlavského primátora Milan Kolář (Forum Jihlava).

 

Na městské investice v jihlavské zoo dopadla i finanční korekce evropské dotace. ROP Jihovýchod zkrátil dotaci pětadvacet milionů korun.

V dubnu si prohlédl staveniště europoslanec Pavel Telička v doprovodu zastupitele Radka Popelky a ředitelky zoo Elišky Kubíkové.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna