ZVLÁŠTNÍ ZPRÁVA: Radní Jihlavy rezignovali, primátorem se stal Miroslav Tomanec (Forum Jihlava)

TomanecNaprosto neočekávaně rezignovali radní města Jihlavy na své funkce ve vedení města Jihlavy. Po té rezignovalo i Zastupitelstvo města. Vzhledem k závažnosti situace došlo k nevídanému jevu na české politické scéně: jihlavští zastupitelé pracovali i v neděli.

Do funkce primátora města sám sebe zvolil Miroslav Tomanec (Forum Jihlava). V tajných volbách získal jediný hlas.

Až do řádných voleb tak bude Miroslav Tomanec jediným zastupitelem, radním i primátorem zároveň. Politik Tomanec bude Jihlavě jistě i starostlivým otcem.

Opozice je okamžitě zrušena, zřizuje se městská šatlava jako místo schůzování opozice. Otec a syn Kolářové mohou dostat společnou celu, ostatní opozičníci budou ubytováni jednotlivě, aby snad nekritizovali společně.

Zatím není jasné, zde ve funkci zůstane tajemník radnice Evžen Zámek, ovšem vzhledem k řídícím schopnostem restauratéra a kavárníka Tomance lze očekávat, že by radnici mohl řídit jako svou restauraci.

Tiskový odbor Magistrátu města se ruší, tiskový mluvčí Radek Tulis bude troubit do světa zprávy primátora Tomance každou hodinu z radniční věže. Pochvalné články do městského zpravodaje na činnost primátora Tomance je nyní možno zasílat i anonymně. Kritické názory je nutno doplnit ověřeným podpisem notáře.

Hned vedle jihlavské radnici bude v nejbližší době otevřena umělá ledová plocha, aby se občané města „mohli jít klouzat“. Kdo se klouzat nepůjde, bude úředně oznámen primátorovi Tomancovi.

Hokejová utkání Dukly Jihlava se přesouvají na náměstí. Primátor Tomanec osobně povede tým Dukly k záchraně v soutěži, jednatel Dukly Bedřich Ščerban už byl na radnici nafasovat hokejovou výstroj.  I rozhodčím mistrovských utkání Dukly bude Miroslav Tomanec, místo na trestnou lavici si hráči půjdou odsedět trest rovnou do městské šatlavy.

Počínaje prvním dubnem začíná nová epocha dějin města, kdy zastupitel Tomanec místo věčných otázek a permanentní kritiky z opozičních lavic předvede řídící schopnosti ve vedení města. Bývalí radní města si už chystají dotazy k činnosti primátora Tomance.

Na vánočních trzích se bude prodávat Tomancův svařák do městských hrnků, které radnice hodlá okamžitě zakoupit v dostatečném množství. Konkurenční podniky Rudolfa Penna jsou s okamžitou platností zrušeny, o to se už primátor Tomanec osobně postaral. Podnikatel Penn si otevírá alespoň provizorní občerstvení v městské šatlavě. Královskou stravu už ocenil i bývalý náměstek Popelka. Městskou vodu přímo ze studny může pít náměstek Kalina v neomezeném množství, voda od SVAKu se do městské šatlavy zatím nedostala.

Hejtman Běhounek oznámil přesunutí krajského města z Jihlavy do Třebíče, alespoň na dobu nezbytnou pro uklidnění situace. Hejtmanův ex-náměstek se zkušenostmi z Lidových milicí Josef Pavlík dostal hejtmanovo požehnání ke zřízení domobrany. Pavlíkovým pobočníkem se stal komunistický zastupitel Pavel Hodač.

Osada Zborná ohlašuje odtržení od Jihlavy a stává se samostatným městem. Pod kopcem „U Lyžaře“ zřizují občané Zborné zvláštní pohraniční přechody pro vstup do Zborné.

Místo Brněnského mostu se zřizuje „Brněnský brod“ jako opatření proti kolapsu dopravy. Pokud bude brod dobře fungovat, oprava Brněnského mostu se ruší. 

Premiér v demisi Andrej Babiš svolal mimořádné zasedání vlády. Primátor Jihlavy Tomanec dostává nabídku stát se „univerzálním ministrem pro cokoliv“. Samozřejmě univerzálním ministrem v demisi. 

Hnutí ANO nabízí uskupení Forum Jihlava možnost okamžitého sloučení do nového subjektu „ANO-Forum“. ODS zuří, její bývalí primátoři města jsou mimo hru.

Programové prohlášení primátora Tomance je plné otázek. Proč? Jak se dál ptát sám sebe? Co dál? Hlavním bodem příštího zastupitelstva jsou interpelace. Ptát se bude primátor Tomanec sám sebe. Čeká se dlouhé zasedání minimálně do půlnoci, možná až do rána bílého.

Nositelkou kulturních hodnot města Jihlavy se stala lídryně Tomancova politického uskupení „Forum Jihlava“ Karolína Koubová. Úkolem Koubové je nosit kulturní tradice města neustále u sebe a neodložit je ani na minutu.  

Zasedání městské rady i městského zastupitelstva se přesunují do Tomancovy restaurace. 

Účast na akcích se záštitou města organizovaných Tomancovými firmami se z rozhodnutí primátora Tomance stávají povinnými pro veškerou školní mládež i s rodiči. 

Podrobnosti zjišťujeme a průběžně doplňujeme.

(Redakční poznámka: Tato zpráva je platná výlučně na Apríla!)

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna