Batelov zaplatil miliónovou pokutu Kraji Vysočina

Za chyby se platí! Městys Batelov uhradil Kraji Vysočina částku 1,6 milioónu korun jako sankci za chyby při stavbě obecní kanalizace. O odpuštění pokuty z důvodu hodných zvláštního zřetele žádal městys Batelov letos na jaře, krajští zastupitelé ale žádost zamítli (více zde).

kanalizaceInformaci o úhradě pokuty potvrdila mluvčí krajského úřadu Jitka Svatošová.Úhradu penále schválilo  zastupitelstvo Batelova v balíku rozpočtových změn. Podle pozvánky na jednání zastupitelstva by se zdálo, že se neřešilo nic zvláštního.

Obec Batelov je ze zákona povinna škodu na svém majetku vymáhat. Pokud radní městyse Batelov na tuto povinnost rezignují a dojde vůči škůdci k promlčení nároku, stávají se tyto osoby odpovědné za vznik škody pro nečinnost.

Povinnost vrátit část finančních prostředků vznikla městysi Batelov na základě kontroly Kraje Vysočina jako poskytovatele dotace. Při kontrole bylo zjištěno, že jedna větev kanalizace o délce stovek metrů vede na soukromé pole, což je v rozporu s podmínkami poskytnutí dotace (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů