Beke (ODS): Cílem koalice je zodpovědné řešení, město nemá zelenou louku pro zimní stadion

Server Občasník stále usilovně shání vyjádření účastníků besedy s představiteli Spolku fanoušků Dukly Jihlava. Radní David Beke je pověřeným koordinátorem aktivit rekonstrukce Horáckého zimního stadionu.

Vyjádření radního a předsedy ODS Jihlava Davida Beke:

bekeI já jsem se jako zatupitel zúčastnil besedy pořádané Spolkem fanoušků HC DUKLA JIHLAVA. Na debatě zaznělo přání spolku postavit novou halu na „zelené louce“. Takovou „louku“ město Jihlava v současné době nemá připravenu a připravit ji by trvalo několik let.

Teprve po té by se alespoň částečně srovnala časová startovací osa s výstavbou varianty stadionu na stávajícím místě. Z toho jednoznačně plyne časová výhodnost výstavby na stávajícím místě.

Druhým důležitým důvodem proč preferovat výstavbu na stávajícím místě je finanční náročnost. Výstavba na zelené louce je o stovky milionů dražším investičním řešením a z pohledu provozování dvou hal na různých místech i provozně dražším řešením.

Také udržení haly v provozu do konce výstavby na zelené louce by si vyžádalo nemalé náklady a velmi pravděpodobně i odstávku provozu během sezóny.

Obě varianty mají řadu rizik na kterých se mohou zpomalit či zastavit a ta rizika jsou svou velikostí velmi podobná. Důležité je, že většinu rizik známe a budeme s nimi pracovat.

Cílem nové koalice není zničit hokej a lední sporty v Jihlavě, ale právě naopak. Cílem je přijmout zodpovědné rozhodnutí, které bude řešením akceptovatelným pro většinu.

Ano uživatelé stadionu se budou muset po nějakou dobu uskromnit a omezit, ale stejně tak se budou muset omezit a uskromnit občané, kteří stadion nevyužívají a na to je třeba také pamatovat.

Jedna odpověď
  1. Vladimír Mátl

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů