Ex-náměstek Laštovička (ODS): Udělejme Tomance primátorem!

Bývalý lídr jihlavské ODS a náměstek primátorky Petr Laštovička (ODS) rozvinul na svém blogu úvahu o tom, proč by měli jihlavští zastupitelé zvolit primátorem Miroslava Tomance místo Karolíny Koubové (oba Fórum Jihlava):

„Miroslav Tomanec totiž používá svůj zastupitelský mandát jen jako lobbistický nástroj pro uhájení vlastních zájmů. A odpovědnost za špatná rozhodnutí rady města, která si ovšem silou rozhodujícího hlasu vydupe, padne na samotné radní. On bude z obliga. A nejen to, až budoucnost ukáže věci v pravém světle, on bude první, kdo dotyčné odpovědné bude pranýřovat. Za dva roky si totiž nikdo nebude pamatovat, že on byl ten, kdo si špatná rozhodnutí rady města vynutil,“ napsal Laštovička (ODS).

Podle Laštovičky se tedy Miroslav Tomanec snaží účelovou lží smáznout tuto nabídku pod stůl a ani se o ní nebavit? Důvody jsou podle Laštovičky dva:

1) Pokud by se připustila diskuse o této konkrétní nabídce, vyšlo by najevo, že on sám neměl a nemá konkrétní představu o rentabilitě vodohospodářského byznysu v jím preferovaném modelu provozování. Je totiž zastáncem podnikání ve stylu „Vrazíme do toho desítky milionů, zkusíme to jeden rok, uvidíme, jak to půjde a podle toho budeme platit městu nájem.“ Ukázalo by se, že jako předseda představenstva JVAK za 30 tisíc měsíčně nezajistil finanční analýzu ani pro JVAK natož aby ho předal SMJ.

2) Ing. Tomanec se už vidí, jak skrz své kamarády a vyděračský potenciál svého zastupitelského mandátu bačuje vodu v Jihlavě. Vodohospodářský byznys je totiž věc velmi komplikovaná, které málokdo rozumí. A on ve svých plánech rozhodně nechce být omezován kýmkoli, kdo by mu viděl pod prsty.

„Je to zajímavá myšlenka,“ prohlásil s hlubokým smíchem lídr opozice Radek Popelka(ANO).

Jihlavský zastupitel za ODS a kandidát na hejtmana Vítězslav Schrek neměl dosud čas seznámit se s výroky svého bývalého stranického kolegy a místního lídra Laštovičky. „Dělám kampaň,“ stručně vzkázal Schrek (ODS).

„Veškeré názory pana Laštovičky považuji za jeho soukromé názory,“ uvedla zastupitelka Eva Decroix (ODS).

Před pár měsíci Tomanec oznámil svým příznivcům, že hnutí Fórum Jihlava již nemá primátorku (více zde). Primátorka Karolína Koubová odpověděla výrokem o rozbití Fóra Jihlava na padrť (více zde).

Reakci zastupitelů ODS zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů