Hokejový trenér Melenovský chce zpět k mládeži Dukly a půl milionu korun k tomu

Hokejový trenér Marek Melenovský má dvě platné trenérské smlouvy. Okresní soud v Jihlavě rozhodl o chybném postupu mládeže Dukly Jihlava při ukončení trenérské smlouvy před dvěma lety. Druhá současně platná smlouva je v Mladé Boleslavi. Mládež Dukly Jihlava je zapsaný spolek řízený výborem oddílu nad kterým má hokejové „eseróčko“ řízené Bedřichem Ščerbanem jen minimální vliv.

„Mohu potvrdit, že s Duklou mládež komunikujeme, nicméně Dukla mládež se ve věci jedná velice nestandartně, což možnost mimosoudního vyřízení výrazně znesnadňuje (oslabuje). I přes toto nestandartní chování je můj klient ochoten usednout k jednacímu stolu a věc jednou pro vždy vyřídit,“ uvedl právní zástupce trenéra Melenovského Jaroslav Homolka.

Právní zástupce trenéra Melenovského očekává sdělení termínu, kdy se může jeho klient ujmout trénování kategorie dorostu jako hlavní trenér, bohužel však v dopise mládeže Dukly po soudním verdiktu žádný takový termín uveden nebyl. Melenovský má zároveň platnou trenérskou smlouvu v Mladé Boleslavi, oba týmy se mohou střetnout v přímém souboji na konci sezóny.

Trenér Melenovský má stále zájem vykonávat funkci hlavního trenéra dorostu Dukly Jihlava za podmínek dohodnutých v trenérské smlouvě, a proto jeho právník Homolka žádá o sdělení termínu nástupu k týmu. Pokud by Melenovský po sdělení termínu pro dostavení se k výkonu činnosti hlavního trenéra kategorie dorostu ale zjistil, že ve skutečnosti mu taková činnost není umožněna, byl by nucen domáhat se mimo jiné i náhrady škody ve smyslu občanského zákoníku.

Podle právníka Homolky je skutečností, že mládežnický klub Dukly Jihlava dosud neposkytl plnění za období od 1.11.2022 a proto vznikl Melenovskému nárok na plnění za měsíce 11/2022 až 10/2023, tj. ve výši 540.000,- Kč. „Samozřejmě si klient uvědomuje, že v uvedeném období sjednané služby neposkytoval,
ovšem bylo tomu z důvodu straně klubu, když výkon činnosti mému klientovi bezdůvodně
odepřeli, a proto DUKLA Jihlava – mládež, z.s. odpovídá mému klientovi ve smyslu ust. §
2913 občanského zákoníku za škodu způsobenou porušením smluvní povinnosti,“ upozornil právník Homolka.

Pokud by klub dlužnou částku neuhradil, může se trenér Melenovský domáhat svých práv v soudním řízení. To může pro mládež Dukly znamenat další značné několikatisícové výdaje spočívající v povinnosti zaplatit náklady řízení představující soudní poplatek (4%, resp. 5%, z dlužné částky) a náklady právního zastoupení.

Melenovský před rokem vykoupil svého syna z Dukly Jihlava (více zde).O průběhu sporu čtěte více přímo zde, zde, zde i zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů