Jihlava plánuje areál pro malý fotbal i hasiče

Nevyužívané škvárové hřiště Sokola Bedřichov by mohlo ustoupit ve prospěch nového areálu s kabinami pro malý fotbal a hasiče a hokejisty.

Malý fotbal má v Jihlavě velkou oblibu v podobě několika stupňových soutěží, které každoročně hrají stovky amatérských fotbalistů.

„Potřebujeme stadion s parametry pro mezinárodní utkání,“ uvedl předseda správní rady Malé kopané Jihlava Ondřej Lapeš.

Vedle malého fotbalu by mohl vyrůst i soukromý „zimáček“, podobný tomu, jaký jihlavský rodák Martin Altrichter postavil ve středočeských Říčanech. Projekt Altrichterova stadionu by pravděpodobně šlo zaktualizovat s parametry pro Jihlavu (více zde).

V lokalitě by molo vzniknout i cvičiště pro požární útok místních hasičů. „Stavět další budovu by bylo asi zbytečné, hned vedle stojí hasičárna,“ řekl starosta místních hasičů Marek Zemín. Starosta Zemín potvrdil zájem hasičů spolupracovat na vzniku nového sportovního centra na Bedřichově.

Od myšlenky vzniku nového sportovního centra na Bedřichově začíná dlouhá cesta k realizaci celého projektu. „Uvidíme, jak se to tam vejde prostorově,“ prohlásil náměstek primátorky pro oblast sportu Petr Ryška.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů