Špatně sečtené volební hlasy byly i v Humpolci

Stížnost koalice Pro TOP Vysočina na volební výsledek v krajských volbách byla sice soudem zamítnuta, nicméně Krajský soud v Brně zjistil pochybení ve volebním okrsku č. 4 v Humpolci.

Koalice Pro TOP Vysočinu upozornila soud na vysoký počet neplatných hlasů okrsku Humpolec č. 4 (celkem 12). Celkem je přitom na www.volby.cz uvedeno, že bylo odevzdáno 293 úředních obálek a 281 platných hlasů.

Při přepočítání soud zjistil celkem 290 obálek a 292 platných hlasů – 11 (!) hlasovacích lístků zůstalo nezapočítáno v obálkách. Celkem bylo dle zápisu o průběhu a výsledku hlasování v okrsku vydáno 293 úředních obálek.

Neplatné hlasovací lístky však nebyly přiloženy, nelze proto posoudit jejich platnost.

Pokud jde o zmíněných jedenáct hlasovacích lístků, které zůstaly nezapočítány v obálkách, měla na jejich základě získat Česká pirátská strana o jeden hlas více, Starostové pro Vysočinu také o jeden hlas více, Česká strana sociálně demokratická o dva hlasy více, ODS a Starostové pro občany o jeden hlas více a ANO 2011 o šest hlasů více. Přestože tedy soud v daném volebním okrsku zjistil poměrně závažné pochybení, nemělo toto vliv na volební výsledek koalice Pro TOP Vysočinu (pochybení bylo naopak „pozitivní“, neboť narostl procentuální podíl jeho volebního zisku v daném okrsku).

Soud zjistil nepřesnosti pří sčítání hlasů i ve Velkém Meziříčí (více zde) a Pelhřimově (více zde). Nespokojenou s výsledkem krajských voleb byla i manželka lídra Dvořáka (TOP09), kterému mandát unikl o jeden hlas (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů