VÍME PRVNÍ: Primátorka Koubová přestupuje k Pirátům !

Primátorka Karolína Koubová mění politický dres! Primátorka Karolína Koubová dosud působila v místní politice jako lídryně uskupení Fórum Jihlava, které politicky zaš´tiťovalo hnutí Starostové a Nezávislí (STAN). Na Hromnice (2.2.2022) ale bude oznámen přechod primátorky do řad Pirátů.

Místní buňka jihlavských Pirátů velmi intenzivně rokuje o podmínkách sestavené kandidátní listiny pro místní volby 2022. Název kandidátní listiny „Piráti a fórum nezávislých kandidátů“ přímo naznačuje vytvoření nového subjektu z příznivců Fóra Jihlava vedeného primátorkou Karolínou Koubovou. O uskupení Fórum Jihlava prohlásil bývalý radní Libor Kuchyňa(STAN), že „reálně neexistuje“.

Riziko sestavení kandidátní listiny Pirátů s nestraníky si přitom Piráti dobře uvědomují.

„Pokud vše půjde podle plánu až k sestavení koalice, vidím tu obdobný problém, který byl u Fóra – nejasnost v rozhodovací kompetenci, protože rozhodovat může de facto kdokoliv. Základna vzniká i z lidí, kteří byli někým z nás osloveni a pouze projevili vůli účastnit se. Předpokládám tedy, že obdobně to bude fungovat i po založení – proběhne oslovení členem základny, jedna účast na schůzce a pak už by neměla být žádná bariéra vzniku členství v základně, aby byl zachován stejný metr všem. Já jsem člověk, který má raději přísněji nastavená pravidla (k sobě i ostatním) a rád ve věcech mám systém. Tady mi trochu chybí a zdá se mi to riskantní a obtížně říditelné v případě problémů ( a že jich během volebního období bude), nicméně jsem v menšině a pokud to většina takto nevidí, přizpůsobím se,“ uvedl pirátský zastupitel Vojtěch Prchal.

K Pirátům se podle informací Občasníku chystá současný radní za Fórum Jihlava Daniel Škárka i primátorka Karolína Koubová. Současná koalice žádá jasné vyjádření primátorky Karolíny Koubové ke stranickým barvám v kterých aktuálně působí. I proto musí být známa barva stranického dresu primátorky nejpozději ve čtvrtek 3.2. 2022 před koaličním jednáním.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů