ČSSD Jihlava uvalila embargo na sestavování kandidátky, primátor Chloupek je až pátý

cssdŽádné vyjádření! Z posledního jednání Městského výboru ČSSD jeho členové usilovně prchali, jenom aby nemuseli komentovat průběh sestavování pořadí na kandidátní listině pro podzimní místní volby.

Podle informací Občasníku bude lídrem současný náměstek primátora Vratislav Výborný, dvojkou předsedkyně městské organizace a radní Jihlavy Jana Nováková-Hotařová, třetí místo patří zastupiteli Jiřímu Dvořáčkovi, čtvrté místo patří okresnímu předsedovi Martinovi Hyskému.

Až páté místo patří současnému primátorovi Rudolfovi Chloupkovi, který počátkem roku vyjádřil svůj nezájem o práci ve vedení města.

Na dalších místech jsou například nestor jihlavských sociálních demokratů František Zelníček, Ivo Přibyl nebo ambiciózní krajský místopředseda vysočinské ČSSD Aleš Urban, který se ocitl v nemilosti současného městského vedení ČSSD.

Mezi jihlavskými a krajskými sociální demokraty jsou hluboké příkopy neporozumění. Hejtman Jiří Běhounek si zavolal vedení Jihlavy „na kobereček“, řešila se především problematika údržby komunikací a sociální politika (více zde).

Navržené pořadí na čelních pozicích sociálních demokratů může ještě ovlivnit hlasování členské základny. Vzhledem k vyhlášenému informačnímu embargu i potížích při sestavování kandidátky panuje mezi sociálními demokraty silná nervozita ze situace v Jihlavě.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna