(DOKUMENT) Druhý dopis krajským zastupitelům od majitelů pozemků pod obchvatem Jihlavy

Vážené zastupitelstvo kraje Vysočina,

obracíme se na Vás již podruhé. První dopis, který jsme dali na podatelnu 2.11. 2017 adresovaný na zastupitelstvo kraje Vysočina se na zastupitelstvo nedostal, nevím jak je to možné, ale stalo se, proto píšeme druhý dopis a ten už se na zastupitelstvo snad dostane.

Jde o to, že kraj Vysočina v zastoupení náměstka hejtmana pana ing. Josefa Pavlíka a pana ing. Petra Krepčíka nám poslal návrh kupní smlouvy na odprodej našeho pozemku za účelem připravované stavby obchvatu Velkého Beranova, kterou kraj Vysočina souběžně připravuje se stavbou obchvatu Jihlavy. Na stavbu obchvatu Jihlavy se vykupují pozemky za 500 Kč/ a na stavbu obchvatu Velkého Beranova se vykupují pozemky za 250 Kč/m². Náš pozemek je ale v katastru Henčov a ten spadá pod Jihlavu, přijde nám tedy logické, že by jsme měli dostat také 500 Kč/ jako ostatní vlastníci v okolí Jihlavy, protože obě stavby připravuje kraj Vysočina. To jsme také už dvakrát odepsali panu ing. Krepčíkovi a také jsme to uváděli v prvním dopise, který jsme podali na podatelnu adresovaný zastupitelstvu kraje Vysočina, ale ten, jak jsme již řekli, se na zastupitelstvo nedostal. Dostal se jen k panu náměstkovi ing. Pavlíkovi. Je nám divné, že když adresujeme dopis zastupitelstvu kraje Vysočina, tak přesto se tam náš dopis nedostal. Už dvakrát jsme tedy odepsali, že jsme ochotní pozemek prodat, i když jsme s ním měli jiný záměr. Nikdy by jsme náš pozemek neprodali a už vůbec ne za takovou cenu, jakou nabízí kraj Vysočina. K našemu pozemku máme velmi silný citový vztah. Je to jenom něco málo přes 2000 m, žádné hektary, ale pro nás je to jako zahrada. Se synem chodíme sázet stromky, vyžínat trávu, natírat stromky proti okusu zvěří, kácet stromy. Občas si tam opékáme na ohýnku špekáčky a relaxujeme v naší krásné přírodě. Chtěli jsme si tam postavit malou roubenku. No a teď nám tam povede obchvat. Bude tam velký hluk a silný provoz. Přijdeme o krásnou část našeho pozemku. Ten klid jaký tam býval, už tam nikdy nebude.

V tomto dopise již potřetí opakujeme, že jsme ochotni se dohodnout a pozemek prodáme, ale minimálně za cenu 500 Kč/ jakou dostávají lidé v katastru města Jihlavy, pod který náš pozemek spadá. Od zastupitelů kraje Vysočina, pana ing. Pavlíka a ing. Krepčíka jsme ale třikrát dostali vždy stejný návrh a to 250 Kč/m², že prý je to jiná stavba, že víc dát nemohou a zastupitelstvo kraje Vysočina prý schválilo 250 Kč za m a buď pozemek prodáme nebo nám ho vyvlastní. Připadá nám toto jednání pana náměstka ing. Pavlíka a pana Krepčíka, jako kdyby s námi jednali jako před rokem 1989, to přece není jednání, to je diktát. Takhle jednali komunisté. V zákoně o vyvlastnění číslo 184/2006 sbírky sb. část druhá – podmínky vyvlastnění, § 3, odstavec 1, se píše, že vyvlastnění není přípustné, jeli možno práva k pozemku nebo stavbě potřebná pro uskutečnění účelu vyvlastnění získat dohodou nebo jiným způsobem. Z naší strany byla tedy už třikrát projevena vstřícnost a snaha se dohodnout, ale od zástupců kraje Vysočina žádná snaha není. V případě, že se dohodneme na ceně 500 Kč/ jsme ochotni okamžitě podepsat kupní smlouvu. Jestliže se ale nedohodneme, tak nebudeme v případě vyvlastnění našeho pozemku ochotni podepsat pronájem ostatních pozemků, které kraj potřebuje k realizaci stavby.

Myslíme si, že nechceme tak moc, jen to samé, co dostávají ostatní lide v katastru města Jihlavy, kteří prodají pozemek pro stavbu obchvatu. Věříme, že naše připomínky chápete a dojde k oboustranné dohodě.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna