Domov pro seniory v Bystřici nad Pernštejnem se nedostal do sítě krajských sociálních služeb

Záměr provozovat nový domov pro seniory v Bystřici nad Pernštejnem se nedostal mezi podporované projekty krajské sítě. Město Bystřice nad Pernštejnem sice požádalo Kraj Vysočina o finanční podporu, ale neuspělo. Projekt není doporučen ke schválení.

„Materiál týkající se nového domova pro seniory v Bystřici nad Pernštejnem bude Rada Kraje Vysočina projednávat na svém zasedání 30. dubna 2018, tématu se tedy můžeme věnovat na pravidelné tiskové konferenci po jednání rady kraje. Materiál bude následně zařazen na program nejbližšího zasedání Zastupitelstva Kraje Vysočina 15. května 2018,“ uvedla mluvčí kraje Vysočina Eva Neuwirthová.

důchodci

Pokud záměr bystřické radnice nedosáhne na potřebnou finanční spoluúčast krajských a státních dotací může to znamenat existenční provozní problémy zvažovaného záměru výstavby nového domova pro seniory.

Aktualizace plánu sítě krajských sociálních služeb sice probíhá každoročně, šance na změnu názoru krajských úředníků je ale malá. Potřeba výstavby nového zařízení pro seniory v regionu Bystřice nad Pernštejnem pokrývají sociální zařízení v Moravci a Mitrově.

Pokud se Zastupitelstvo Bystřice nad Pernštejnem rozhodne plnit politické předvolební sliby starosty Karla Pačisky, mohou vzniknout podobné provozní problémy jako u Centra enviromentální výchovy Eden.  Vybudování centra Eden stálo město Bystřice nad Pernštejnem dvojnásobek toho, co se čekalo.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna