EXKLUZIVNĚ: Devět odpovědí dotační manažerky projektu Čapí hnízdo

Jana MayerováJméno jihlavské náměstkyně jihlavského primátora Jany Mayerové skloňují snad všechna celostátní média v souvislostí s kauzou Čapí hnízdo. Pod dívčím jménem Nagyová zpracovávala dotační žádost projektu Čapí hnízdo. Nakonec měla náměstkyně primátora jen dvě připomínky k vyjádřením na téma Čapí hnízdo.
„Nechci u toho jiné novináře. A pamatujte, že naše rozhovory dnes poslouchá kde kdo,“ řekla Mayerová.

1. Sledovala jste televiní přenos z parlamentu v souvislostí s jednáním o vydání poslanců Babiše Faltýnka k trestnímu stíhání? Jak to na Vás působilo?

Sledovala jsem to jenom na počítači, v poslední době nemohu sledovat – ani se účastnit – žádné konfrontace, aniž by se mi výrazně nepřitížilo. I to on-line písemné zpravodajství bylo za hranicí toho, co by mi lékař dovolil.

Moje pocity? Totální deziluze. Smutek. Chuť zmizet z této planety….

Proč? Jelikož celé to není nic jiného, než hra na emoce lidí. Celá kauza nemá žádnou odbornou podstatu. A právě proto  jsem v parlamentu očekávala odbornější diskusi. Myslím si, že politici by měli být vydávání ke stíhání pokud se jejich/naše činy netýkají přímo působení na půdě sněmovny (správné by bylo to samé právo dát i obecným či krajským zastupitelům), ale když jde o nesmysl, ještě k tomu takhle načasovaný, tak bych očekávala odborné dotazy na podstatu problému.
Nestalo se. Vždyť je to nejjednodušší – a již léty ověřený (viz jiné kauzy) způsob, jak se zbavit nepříjemného politického rivala – tj obvinit. To lidi skutečně nevidí? Nemůžu uvěřit že se to děje….

2. Už několikátý měsíc jste ve stavu nemocných. Co říkájí lékaři o Vašem stavu? Lepší se to?

Běží druhý měsíc. Je to nejdelší marodka v mém živote. Je to teď jak na horské dráze – zpočátku šlo o „normální“ kolaps z vyčerpání, a když už se to trochu otáčelo, tak přišla žádost o vydání p.Babiše a p.Faltýnka a mám dojem, že mně to hodilo zpátky a ještě hlouběji. Rozhodně mi doporučují politiku nesledovat a na nějakou dobu úplně vypnout. A divili se, že jsem tak dlouho vydržela.  Ale řekněte sám – jak to mám teď udělat? …

3. Podle Vašich předchozích vyjádření jste byla na policii podávat vysvětlení. Spolupracujete jako svědkyně s policií ?

Nedostala jsem od policie nikdy konkrétní dotazy na které bych mohla konkrétně odpovědět. Předpokládám, že v rámci obvinění a následných výslechů se dočkám.

4. Co říkáte tomu mediálnímu tlaku, snad každý novinář by chtěl s Vámi mluvit o Čapím hnizdu?

Je to pochopitelné. Když by někoho objektivně zajímal celý příběh, s tím bych asi neměla problém – ale po zkušenostech z dob minulých a hlavně současných, těžko někomu věřit. Je logické, že každý novinář hledá senzaci. V tom mém příběhu – skutečném – ale žádná není. A to nik slyšet nechce….

Žel, z pohledu roku 2017 celý příběh vypadá jednoznačně – VINEN. Ale v době, kdy se na projektu začalo dělat a připravovala se žádost, vše bylo úplně jinak a k mnoha věcem které pak nastaly, dojít vůbec nemělo. To už ale dnes nik nevidí a lidi si myslí, že je to celé účelovka. Nebylo to tak a není to tak. Ale holt, v podnikání se věci někdy mění každým dnem….a toto se stalo i tady. Ostatně, proč by to p.Babiš dělal, když u mnoha jiných, mnohem větších dotací které mohl získat to neudělal? A šlo o větší peníze než 50 mil….Nikdy  – za dobu naši spolupráce v oblasti dotací – se neschovával za malý a střední podnik, jen aby získal větší dotace.  A tak tomu nebylo ani v tomto případě.

5. Stíháte číst, co všechno jste podle novinářů provedla?

Ne…stačilo mi v minulosti neovlivni.cz, kde ze mě udělali kartářku a podvodnici. Obojí je lež.

6. Jak se vám daří vyrovnávat se s mediálním tlakem a zájmem o kauzu Čapí hnízdo?

Nezvedám telefony, skáču kolem dětí a začala jsem opět malovat…..a zdravotní stav se výrazně zhoršil.

7. Na jaře jste doprovázela A. Babiše ještě jako ministra financí po jihlavském zimním stadionu. Jste v pracovním nebo osobním kontaktu s poslanci Babišem a Faltýnkem?

Pracovně když je potřeba.

8. Už jste poskytla dvě prohlášení k situaci kolem vás. Co je teď na počátku září u Vás aktuálně nového?

Kluk začal chodit do školy, holčička do školky, zdraví se nelepší a přečetla jsem si žádost policie. A připadám si jako  v zlém snu. Nevěřila jsem že z toho někdo udělá kauzu. A navíc na základě argumentů, které jsem si mohla přečíst v posledních dnech žádosti o vydání která šla do sněmovny. Pravdivé jsou natom, podle mého názoru, jenom jména, data narození a data událostí. Celý příběh mezitím, stejně jako údajné chyby v žádosti jsou nepravdivé. Pokud by však na tomto základě někoho chtěli skutečně odsoudit, tak upozorňuji, že 99% žadatelů o dotaci by mělo být pak kriminalizováno….nemluvě o těch, co mají firmy v daňových rájích či jakkoliv jinak kdy využili podporu státu….

9. Jak zvládáte při svém současném zdravotním stavu pracovní povinnosti jihlavské zastupitelky a náměstkyně primátora?
…upřímně?….jsem ráda když se zvládnu postarat o děti a domácnost. Snažím se alespoň mít trochu přehled co se děje, a případně když to alespoň trochu jde tak se i na radnici zastavit, ale je to skutečně mnohem náročnější než jsem si původně myslela … předci jenom vnímám svoji odpovědnost vyplývající z pracovních závazků vůči Jihlavě…

a tudíž přemýšlím co dál…jak v práci, tak v životě. JE to pro mě velice tvrdá lekce. Ale holt, i to patří k životu.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna