Havárie! Pelhřimovská nemocnice čeká na dodání moderního ulrazvukového přístroje

Pelhřimovská nemocnice má problémy s ultrazvukovým přístrojem na urologické ambulanci. Současný přístroj je v provozu deset let a  vykazuje závady, které brání jeho spolehlivému a bezpečnému užívání.

stetoskop lékař

Závady se projevily na dvou sondách, jejichž oprava je vzhledem ke stáří a technickém stavu přístroje nerentabilní, servisní podpora je na tento přístroj ukončena.

Ultrazuk je jediným možným diagnostickým vyšetřením na urologii, proto nemocnice požádala Kraj Vysočina o akutní řešení situace. Pro urychlení nákupu a zajištění neodkladné vyšetření pacientů se nemocnice rozhodla k nákupu „na přímo“ oslovením vybraného dodavatele. Při nákupu přístroje s vypsáním veřejné zakázky se termín dodání může pohybovat okolo tří měsíců.

Po jednání se současným dodavatelem ultrazvukového přístroje s firmou Medkonsult, s.r.o., jenž je prvotřídním dodavatelem ultrazvukové techniky v oboru urologie, byl nemocnici nabídnut přístroj dánského výrobce B-K Medical bk Specto jako optimální náhrada za stávající neopravitelný přístroj.

Ultrazvukový přístroj včetně potřebných sond nám byl nabídnut v celkové ceně 1.332.331,- vč. DPH. Po jednání se zástupci firmy se nám podařilo vyjednat slevu na konečnou cenu 1.288.287,- vč. DPH.
Navíc je oslovená  firma Medkonsult, s.r.o., také dodavatelem urodynamického systému UromicSamba, který je také využíván na urologické ambulanci v návaznosti na ultrazvukové vyšetření. Jednotný dodavatel zdravotnické techniky je tak pro nemocnici výhodou pro servisní zásahy a následné provádění bezpečnostně technických kontrol.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna