Jak opravit zimák? Primátor Chloupek s náměstky studovali zkušenosti Šumperku

Primátor Rudolf Chloupek (ČSSD) s náměstky Radkem Popelkou (ANO) a Vratislavem Výborným (ČSSD) absolvovali služební cestu do Šumperka.  Před několika lety prošel místní  zimní stadion kompletní rekonstrukcí. Včetně výměny podloží pod ledovou plochou za neuvěřitelně krátkou dobu několika měsíců.

„Zástupci Šumperku (radnice, organizace, která spravuje sportovní zařízení a dalších)  byli velmi vstřícní, jihlavská strana dostala řadu informací jak k technické stránce budovy, tak k provozu. Stadion v Šumperku je menší, než jihlavský, ale konstrukce střechy je podobná,“ uvedl mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

Veškeré stavební práce v Šumperku začaly takřka po skončení sezóny 2015/2016. Hotovo bylo už během letních prázdnin. Původně měli stavební dělníci hloubit odbagrovat zledovatělé podloží pod ledovou plochou až tři a půl metru pod zem, po přehodnocení situace se nakonec zastavili pouze na 1,7 metrech.

Před několika lety šumperští radní usoudili, že odhadované náklady za novou halu ve výši 350 milionů korun si město nemůže dovolit. A rozhodli o generální opravě současného zimního stadionu za 70 milionů korun. Ve hře byla i varianta demolice a nové výstavby na místě stávajícího zimního stadionu. V takovém případě by se místní hokejový klub musel na čas odstěhovat z města a to bylo pro místní politiky v Šumperku naprosto nepřijatelné.

Naopak jihlavští politici připouštějí možnost přestěhování Dukly Jihlava na jiný stadion na jednu až dvě sezóny. Nebo přerušení činnosti.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna