Konkurs na šéfa cestářů je odborný nebo politický?

Proces výběru ředitele Krajské správy a údržby silnic (KSÚSV) Vysočiny se zpomalil. Ex-náměstek hejtmana pro oblast majetku a dopravy Libor Joukl (ČSSD) skončil až na čtvrtém místě v hodnocení odborné komise. To je obrovským překvapením, zvláště s ohledem na současné zaměstnání Libora Joukla jako provozního náměstka Krajské správy a údržby silnic.

Joukl je současným zástupcem ředitele Krajské správy a údržby silnic. V soudním procesu plně obhájil svůj postup při nákupu vozidel zimní údržby a byl zcela zproštěn všech obvinění z nevýhodného nákupu.

Krajská koalice nyní rokuje o dalším postupu při jmenování ředitele Krajské správy a údržby silnic. Vedle čtyř jmen doporučených výběrovou je tak ve hře i zrušení celého výběrového řízení, pokud radní kraje Vysočina naznají zpolitizování celého výběrového řízení.

V hodnotící komise se sešli vlivní politici napříč politickým spektrem kraje Vysočina. Vedle Libora Joukla (ČSSD) se konkursu účastnil i krajský zastupitel za ODS Radovan Necid. Podle informací Občasníku se Necid stal jasným vítězem konkursu, Joukl skončil předposlední (více zde).

Toto překvapující pořadí pak může být pro radní kraje důvodem pro zrušení celého výběrového řízení. V takovém případě by do konce volebního období zůstal ředitelem Jan Míka (ČSSD), případně po jeho odchodu do důchodu by organizaci dočasně řídil náměstek Libor Joukl (ČSSD).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna