Kostlivci v životopisech veřejně činných osob

fbPolitická moc se odvíjí od pozice na kandidátní listině politických stran a hnutí. Čím vyšší postavení na kandidátní listině, tím přísnější veřejná kontrola. Mluvíte pravdu a nic než pravdu? Jsou ve vašem životopise temná místa nebo přímo skrytí kostlivci? Veřejnost sleduje, jak politik vysvětluje sporné body životopisu. Míra tolerance záleží na míře důvěry. Člověk je tvor chybující. Odpouštět je přímo božské.

Nástup nového politika do veřejné funkce znamená přísnou kontrolu. Čeho chcete dosáhnout? Cíle? Vize? Politik musí neustále komunikovat se svými voliči. Současně musí politik vyčistit svůj životopis od nejasných okamžiků. Nestačí uklidit kostlivce do skříně na dobu politické kariéry.

Mlčící politik je podezřelý politik. Není jasné, čeho se snaží a bude se snažit dosáhnout ve veřejném prostoru. Jde mu o prospěch všech lidí nebo jenom zařídí výhody pro své přátele a známé?

Snaživý politik ze všech sil vysvětluje, vysvětluje a vysvětluje. Cokoliv, co je potřeba vysvětlit. Tak podrobně, jak je potřeba. Ke sporným záležitostem píše stanoviska, komentáře a vyjádření. Způsob a kvalita vysvětlení vytváří důvěru a respekt vůči jeho práci. Čím ochotněji a podrobněji politik vysvětlí své kostlivce, tím rychleji kostlivci zmizí ze scény do zapomnění.

Jen politické strany mohou své politiky donutit k podrobnému vysvětlování nejasností a kostlivců. Jde jenom o důvěru k jejich představitelům. Důvěra k politikům se pravidelně měří u voleb. A volby se konají každou chvíli.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna