Krajští cestáři chystají námitky k výsledkům „přepadové“ kontroly nákupu nových sypačů

Vysočinští cestáři chystají připomínky k výsledku „přepadové“ kontroly Kraje Vysočina na stomilionovou veřejnou zakázku nákupu nových vozidel na údržbu silnic. „Uplatníme námitky podle zákona,“ řekl ředitel vysočinských cestářů Jan Míka.

Hlavní kontrolní zjištění najdete zde. V kontrolních závěrech veřejnosprávní kontroly je vidět, kteří dodavatelé dostávali od vysočinských cestářů informace o průběhu výběrového řízení. Vyjádření Transparency International najdete zde.

Podle informací Občasníku dostali vysočinští cestáři nabídky od firem Iveco, Mercedes a Man. Vysočinští cestáři vyhodnocují jednotlivé nabídky.

Nákup nových cestářských vozidel je i tématem krajské politiky na Vysočině. Během květnového jednání krajského zastupitelstva se krajští zastupitelé dotazovali na průběh veřejné zakázky. Ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec přislíbil rozeslání výsledku kontroly jednotlivým zastupitelům.

„Vyčkal bych na výsledek řešení námitek Krajské správy a údržby silnic. Nemám ani jako poslanec parlamentu  možnost ani právo nahlížet do živých spisů,“ řekl krajský zastupitel Josef Zahradníček (KSČM).

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna