Malí hokejoví medvědi si mají výstroj nosit domů

Od nové sezóny by mělo dojít na pelhřimovském zimním stadionu k podstatným změnám. Kabiny dosud využívané pro potřeby mládeže budou Technické služby města Pelhřimov využívat ke komerčním účelům. Děti si tak budou  muset odnášet hokejovou výstroj ze stadionu domů. Opatření správce stadionu by mělo platit už od začátku hokejové sezóny.

 

Technické služby versus Rada města

Informaci se dozvěděli představitelé vedení mládežnického hokeje od správce stadionu – Technických služeb města Pelhřimov na konci června a souvisí s nástupem Technických služeb do pozice správce zimního stadionu.Od srpna by měl začít platit i nový ceník: pro dlouhodobé objednávky je hodina ledu za sedmnást stovek, jednorázová objednávka o dvě stovky dražší.

Zápis z jednání zdroj: HC LEDNI MEDVEDI

Reforma kabin

Nový správce zimního stadionu už také připravuje přerozdělení hokejových kabin. Týmy dospělých dostanou každý po jedné kabině (jedna kabina pro „Áčko“, jedna kabina pro „B-tým“. Pět kabin musí zůstat volných pro komerční účely. Pokud bude nedostatek kabin pro mládež, budou si děti muset nosit věci domů.

Informace už způsobila rozruch mezi rodiči malých hokejistů, kteří se snaží zjistit autora této myšlenky. Měla snad vzniknout na vedení Technických služeb města Pelhřimova, které zase jednaly podle pokynů z radnice.

„Myslím si, že to není pravdivá informace, nevím o tom, že by tak město rozhodlo,“ uvedl místostarosta Pelhřimova Ladislav Med. Situací by se Rada města Pelhřimov měla zabývat na svém srpnovém zasedání.

Opozice: je to podraz

Postup správce stadionu vůči hokejové mládeži v Pelhřimově označil předseda opozičního zastupitelského klubu Změna pro Pelhřimov za podraz. „To začalo už tím, jak vedení města jednostranně vypovědělo klub Ledních medvědů ze zimního stadionu i Sporthotelu. Výpověď ze Sporthotelu město později vzalo zpátky,“ vysvětluje opoziční zastupitel Pavel Hájek.

Názor ředitelky Technických služeb se ani po několika telefonátech na Technické služby nepodařilo získat, protože „odjela na město“.

Plná verze vyjádření Technických služeb města Pelhřimov:

Technické služby města Pelhřimova budou přejímat správu ZS od 1. 9. 2015. Rada města Pelhřimova schválila na  14. zasedání  3. 6. 2015 ceník s převážně doporučenými cenami.

Z důvodu vzniku nového hokejového spolku HC Pumy Pelhřimov , z.s., se počty hodin zdarma pro tréninky a zápasy mládeže budou schvalovat až na srpnové Radě města Pelhřimova.  Poté Technické služby rozhodnou i o přidělení jednotlivých šaten pro oba hokejové spolky mládeže.

Dodatečně provedený zápis vypracovaný zástupcem HC Lední medvědi neodpovídá průběhu jednání.

Ing. Pavla Licehammerová

Ředitelka TSmP

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna