Ministr Hamáček (ČSSD) se zajímal o bezpečnostní rizika dálnice D1

Jednání Bezpečnostní komise kraje Vysočina navštívil jako host ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Bezpečnostní komise připravuje, projednává a předkládá stanoviska a náměty radním kraje Vysočina týkající se bezpečnosti (zejména stavu kriminality a veřejného pořádku) a integrovaného záchranného systému.

Podle informací Občasníku se ministr Hamáček zajímal o bezpečnostní rizika spojená s rekonstrukcí dálnice D1. Ministr Hamáček vyjádřil obavy z opakovaného narušení dopravy velkého rozsahu jako tomu bylo na přelomu minulého roku. Tehdy došlo k hromadné nehodě desítek vozidel u Humpolce, dálnice byla po mnoho hodin neprůjezdná. Zprovoznění dálnice silně komplikovalo zimní počasí. Dálnici se podařilo zprůjezdnit až po devatenácti hodinách.

Kritickým úsekem v letní sezóně může být například šesti kilometrový úsek u Velkého Meziříčí s dálničním mostem. I tady jsou dopravní omezení související s rozšiřováním mostu. V letní sezóně se očekává kolaps dopravy v omezeném úseku kolem Velkého Meziříčí.

Podrobnosti zjišťujeme.


Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna