Místo Nehodového centra pojišťoven likvidoval nehodu správce silnice

V pátek odpoledne se na hlavním silničním tahu z Vysočiny do jižních Čech mezi Humpolcem a Pelhřimovem stala vážná dopravní nehoda, která zkomplikovala dopravní provoz. (více zde).

Ještě vážnější komplikace nastaly při odstraňování následků dopravní nehody. „Byl jsem na místě nehody do tří hodin do rána a vůbec jsem nechápal, proč k nehodě nemohla přijet odtahová firma, co sídlí čtyři kilometry odtud,“ řekl majitel nabouraného kamionu.

Přesné příčiny nehody jsou v šetření, příčinou nehody mohl být střet s protijedoucím osobním vozidlem po kterém skončil kamion v potoce pod strmým srázem.

O odstranění nehody se mělo postarat Nehodové centrum pojišťoven, které vyrozuměla Policie ČR. Ovšem činnost Nehodového centra pojišťoven (NCP) u Humpolce je plná nejasností: principem činnosti NCP je zajistit rychlou a kvalifikovanou pomoc při havárii nebo poruše vozidla prostřednictvím smluvních asistenčních služeb pojišťoven v případě, kdy si účastník nehody sám nezavolá pomoc své asistenční služby.

O výjezdy k dopravním nehodám na výzvu NCP je u odtahových služeb obecně klesající zájem, zvláště v případech kdy dojde k úniku nafty a je potřeba nasazení nejen vyprošťovací techniky, ale i jeřábu a bagru. Jeřáb a bagr nepatří do standardní výbavy běžné odtahové služby.

Likvidace následků dopravní nehody u Humpolce Nehodovému centru pojišťoven hrubě nepovedla. Odtah nebo asistence má být provedená dle požadavků policie (dojezd do 40 minut od zavolání, kdekoli v ČR) a bude přitom hrazená v rámci předplacených asistenčních služeb z pojištění nepojízdného vozidla. Bez negativního finančního dopadu na pojištěného motoristu.

Podle majitele nabouraného kamionu to ovšem takto nefungovalo: „Všichni na mě tlačili, ať s tím něco udělám. Spojil jsem se i s nedalekou odtahovou službou, ale ta nemohla vyjet bez výzvy pojišťovny, jinak by riskovala nezaplacený výjezd,“ řekl majitel havarovaného kamionu.

Likvidace nehody u Humpolce pod řízením Nehodového centra pojišťoven se nehýbala z místa. Teprve druhý den zasáhlo Ředitelství silnic a dálnic jako správce komunikace a z moci úřední povolal na místo nehody smluvní odtahovou službu.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna