Náměstek Franěk (ANO) se seznámí se stavem majetku zrušené sociální organizace Jihlavy

Město Jihlava zrušilo příspěvkovou organizaci, která pečuje o postižené občany. Postarat o postižené se teď musí Kraj Vysočina „ze zákona“. Pro kraj Vysočina to znamená nárůst povinných výdajů krajského rozpočtu, město Jihlava naopak ušetří.

Pavel FraněkMezi místními a krajskými politiky Vysočina roste napětí, pokud krajské město uspěje a podaří se mu „nacpat“ příspěvkovou organizaci Kraji Vysočina, pak podobný postup mohou zvolit i další města Vysočiny.

Náměstek hejtmana pro sociální věci Pavel Franěk bude s krajským městem vyjednávat o postupu převzetí celé organizace. Na stole jsou tři základní varianty vyjednávání (více zde).  Především musí Kraj Vysočina rozhodnout, zda si vezme bezúplatně budovy jihlavské příspěvkové organizace.

Seznamování se stavem majetku zrušené příspěvkové organizace může trvat maximálně pár týdnů až měsíců. Kraj Vysočina musí především konat zřizovatelské kroky: buď založit novou organizaci „pro Jihlavu“ nebo jihlavskou organizaci sloučit s jiným svým pracovištěm.

Péče o postižené spoluobčany v krajském městě se tak dostane pod taktovku Kraje Vysočina. Jihlavský primátor Rudolf Chloupek už nebude určovat způsob péče z pozice primátora, ale z pozice krajského zastupitele. Podobně na tom bude i jeho stranický kolega a vysočinský radní Martin Hyský. Nebo předsedkyně klubu krajských zastupitelů hnutí ANO Lucie Vichrová, která je i jihlavskou zastupitelkou.

Jihlavští městští a krajští zastupitelé v jedné osobě tak budou ladit společnou politiku krajského města a Kraje Vysočina v oblasti sociální péče.  Sociální politika krajského města směřuje do úsporné sociální varianty především s ohledem na očekávaný nárůst výdajů s údržbou silničních komunikací. Právě údržbu silničních komunikací se naopak Kraj Vysočina snaží „nacpat Jihlavě“.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů