Nástupci tajemníka Dohnala: úředník, zastupitel nebo někdo cizí?

Metropoli Vysočiny už brzy čeká hledání klíčového úředníka radnice. Tajemník Dohnal kandiduje do nově vzniklého úřadu v Brně (více zde). kdo by ho mohl nahradit ve vedení úředníků jihlavské radnice?

 Pokud bude při výběru nového tajemníka hrát klíčovou roli znalost prostředí jihlavské radnice, pak žhavým kandidátem na funkci tajemníka bude současný vedoucí správního odboru Jan Vystrčil. Úředník Vystrčil je autorem trestního oznámení (více zde), které nadělalo velké starosti jihlavským politikům. V době předvolební kampaně do krajského zastupitelstva chodili jihlavští politici podávat vysvětlení na policii a vypovídali do úředních protokolů.

Další alternativou pro uvolněnou funkci tajemníka jihlavské radnice je úředník krajského úřadu a zastupitel města Jihlavy Rostislav Habán (ANO). Jeho předností je stejně jako u radničního úředníka Vystrčila znalost práce úředníka. I znalost prostředí jihlavské politiky. Jihlavští politici by v případě Rostislava Habána museli „zkousnout“ jeho členství v hnutí ANO a získat víru v Habánovu politickou nestrannost.

Pokud zvítězí myšlenka „úplně nového tajemníka“ může být případným vítězem výběrového řízení prakticky kdokoliv. Bez šancí není současný vedoucí kanceláře tajemníka Karel Hadrava, který se zřejmě bude muset ujmout řízení jihlavského Magistrátu alespoň na přechodnou dobu po odchodu současného tajemníka Lubomíra Dohnala do Brna.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna