Návrhy změn jihlavské MHD: zrušit trolejbusovou linku „BI“ a zavést „N“

Server Občasník má k dispozici návrh nových změn trolejbusových linek, jak byly předloženy vedení města k projednání:

A Linka ponechána jako ve stávajícím stavu (trasa Hlavní nádraží – Dopravní podnik a zpět, standardní interval v pracovní dny 12 minut).

B Linka vedena v úseku Hlavní nádraží – Poliklinika ve stávající trase. Nově je linka prodloužena ulicí Vrchlického, S. K. Neumanna a Na Dolech až do smyčky Staré Hory ČD. V opačném směru je linka vedena ve stejné trase. V novém úseku zastavuje na zastávkách Poliklinika, Zátopkova, Zimní, S. K. Neumanna a Staré Hory ČD. Standardní interval v pracovní dny činí 12 minut, časy odjezdů a příjezdů na Hlavní nádraží odpovídají časům dle stávajícího jízdního řádu linek B/BI. V úseku Březinova – Sokolovna vytvořen proklad s linkou C (souhrnný interval 6 minut)

BI Linka zrušena a nahrazena linkami B a D.

C Trasa linka ponechána jako ve stávajícím stavu (Horní Kosov – Březinova, konečná). Standardní interval v pracovní dny činí 12 minut, v úseku Březinova – Sokolovna vytvořen proklad s linkou B (souhrnný interval 6 minut).

D Nová linka v trase Hlavní nádraží – Poliklinika, konečná. Linka vedena přes zastávky Na Vyhlídce, Jiřího z Poděbrad, Pod Jánským kopečkem, Gorkého, Chlumova, Dům kultury, Sokolovna, Seifertova, Ke Skalce, Žižkova, U Hřbitova. Odjezdy a příjezdy zůstaly zachovány z původních jízdních řádů. Standardní interval v pracovní dny činí 12 minut, časy odjezdů a příjezdů na Hlavní nádraží odpovídají časům dle stávajícího jízdního řádu linek B/BI.

E U trolejbusové linky zaveden interval 12minut ve špičkách, mimo špičky střídání intervalu 24 a 36 minut z důvodů návazností na ostatní linky jezdící v 12 minutovém intervalu.

N Trolejbusová linka změněna na polookružní. Linka vedena po trase Hlavní nádraží ČD, Na Vyhlídce, Jiřího z Poděbrad, Pod Jánským kopečkem, Okružní, Na Helenínské, Březinova, Demlova, Brněnský kopec, Na Brněnském mostě, Masarykovo nám. dolní, Masarykovo nám. horní, Dům kultury, Sokolovna, 17. listopadu, Na Hliništi, Poliklinika, Zátopkova, Zimní, S.K. Neumanna, Jiráskova ul., U městských domů, Autobusové nádraží, Sokolovna, Dům kultury, Masarykovo nám. horní, Masarykovo nám. dolní, Brtnická ul., Tylova, Dopravní podnik, Tylova, Brtnická ul., Na Brněnském mostě, Kosovská, Brněnský kopec, Demlova, Březinova, U Břízek, Na Helenínské, Pod Jánským kopečkem, Na Vyhlídce, Hlavní nádraží ČD. Odjezdy spojů převzaty ze stávajícího stavu směr tam.

Jedna odpověď
  1. Muchová Ivona

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna