Omyl primátora Chloupka (ČSSD): Výběrové řízení na šéfa JVAKu není vyhlášeno!

I primátor se může mýlit! V Jihlavských listech mylně informoval primátor Jihlavy Rudolf Chloupek (ČSSD) o vyhlášení výběrového řízení na pozici ředitele městské vodárenské společnosti s názvem Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK). Výběrové řízení měla údajně odsouhlasit valná hromada (radní města).

Slova primátora o vyhlášení výběrového řízení odmítl potvrdit předseda představenstva společnosti JVAK a náměstek primátora Jaromír Kalina. „Jsem na dvoudenní konferenci v Hradci Králové, takže jsem „papírové“ Jihlavské listy ještě nečetl,“ uvedl náměstek Kalina (KDU-ČSL).

Vyjádření mluvčího jihlavské radnice Radka Tulise:

„Rada města ve funkci valné hromady společnosti JVAK se před několika měsíci shodla na nutnosti vypsat výběrové řízení na ředitele společnosti. K vypsání výběrového řízení vyzvala představenstvo společnosti – kompetenci vypsat výběrové řízení má v tomto případě výhradně představenstvo společnosti. Představenstvo může o průběhu přípravy výběrového řízení valnou hromadu informovat, ta může brát tyto informace na vědomí, ale ve věci výběrového řízení nemá žádné kompetence. V kompetenci valné hromady je dle stanov společnosti pouze udělení předchozího písemného souhlasu k rozhodnutí o vzniku pracovního poměru s konkrétní osobou na dané pracovní místo.
V článku Jihlavských listů možná byly použity nepřesné termíny, ale neuvádí nepravdivé informace.“

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna