Onkologická poradna hospice Mezi stromy vyjde ročně na statisíce korun

hospicSpolek pro lůžkový hospic Mezi stromy plánuje provozovat Poradnu a Centrum denních služeb, které by vytvořilo zázemí pro onkologicky nemocné pacienty. Poradna zahájí provoz v průběhu roku 2018. Zároveň připravuje hospicový spolek podklady pro zařazení poradny do sítě sociálních služeb Kraje, aby mohl žádat o dotaci Kraje a MPSV pro rok 2019.

Pro rok 2019 si musí města na havlíčkobrodsku připravit nemalé prostředky na spolufinancování této nové služby: Havlíčkův Brod 38 500 Kč, Golčův Jeníkov 4390 Kč, Habry 2202 Kč, Chotěboř 15 541 Kč, Ledeč nad Sázavou 8 568 Kč, Přibyslav 6 690 Kč, Světlá nad Sázavou 11 040 Kč, Ždírec nad Doubravou 5 228 Kč.

Mezi služby spolku bude patřit psycho-sociální pomoc, podporu a doprovázení pacienta a jeho blízkých. Nemocní pacienti potřebují vědět, jak přijmout změny svého těla způsobené onkologickým onemocněním. Také potřebují hovořit s lidmi s podobným onemocněním. Z oblasti sociálních služeb pak pacienti potřebují vědět, jak získat finanční prostředky na zabezpečení sebe i své rodiny. Nebo jak získat úlevy v zaměstnání, způsobené onkologickým onemocněním.

Poradna bude provozována ve spolupráci s Nemocnicí HB, v prostorách nemocnice. Bude tak dostupná nemocným a jejich rodinám. Zároveň bude, v případě potřeby, spolupracovat s poskytovateli zdravotních a sociálních služeb na území HB (Charita, domovy pro seniory…) s nimiž je hospicový spolek zapojen v odborné pracovní skupině usilující o zkvalitnění paliativní péče v regionu Havlíčkův Brod.

V budoucnu bude onkologická poradna přesunuta do budovy lůžkového hospice. Spolek chce postavit v Havlíčkově Brodě hospic s maximálně dvaceti lůžky. Náklady odhaduje na 100 milionů korun. Krajští radní Vysočiny zatím před kamenným hospicem dávali přednost paliativní péči doma a v nemocnicích. Ročně službu dotují částkou deset milionů korun.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna