(FOTO) Penězovod Kraje Vysočina štědře dotuje zábavní a poznávací centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem

Zábavní a vzdělávací park Eden v Bystřici nad Pernštejnem je prostřednictvím zemědělské školy napojen penězovodem na rozpočet Kraje Vysočina. I když měl s ubývajícím počtem žáků penězovod postupně vysychat, viditelně se tak neděje.

Kraj Vysočina stále posílá do EDENu štědré finanční dotace. Paušálem. Ředitel bystřické zemědělské školy Miroslav Novák je zároveň radním města Bystřice nad Pernštejnem. Je členem Sdružení za rozvoj bystřického regionu vedené místostarostou Josefem Vojtou, který je bratrem tajemníka Radka Vojty.

Radní a ředitel zemědělské školy Miroslav Novák zasedá i v dozorčí radě společnosti EDEN plně vlasněné městem Bystřice nad Pernštejnem. Právě do EDENu ředitel Novák štědře sype krajské peníze.

 

Počet studentů na školní praxi v zábavním a poznávacím centru EDEN za poslední čtyři roky poklesl zhruba o třetinu.

 

Vybudování centra Eden stálo město dvakrát tolik, než kolik původně počítalo. Město vstoupilo do projektu s tím, že do centra Eden investuje kolem 40 milionů korun. Celkové náklady projektu přesahovaly 150 milionů korun, 115 milionů z toho tvořila evropská dotace.

Vyjádření ekonomického náměstka vysočinského hejtmana Martina Kukly (ANO) i radní pro oblast školství Jany Fialové (ČSSD) zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna