Policejní generál Trojánek se pravděpodobně vrátí na Vysočinu

Záhada dlouhodobě neobsazeného křesla policejního ředitele Vysočiny má své vysvětlení. Prázdná ředitelská židle zřejmě čeká na brigádního generála Miloše Trojánka.

„Ředitel pražské policie Miloš Trojánek odchází z funkce. Jako šéf pražských policistů se postavil za svého podřízeného Pavla Nevtípila, který vyšetřuje případ Čapí hnízdo,“ uvedl server Neovlivni.cz .

Do hodnosti brigádního generála byl Trojánek povýšen v květnu 2017.

Miloš Tojánek pochází z Nového Města na Moravě. Vystudoval gymnázium ve Žďáře nad Sázavou a poté Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Do služebního poměru k Policii České republiky nastoupil v roce 1992. Začínal jako řadový policista dopravního inspektorátu a od roku 1996 působil ve vedoucích pozicích Dopravního inspektorátu Okresního ředitelství Policie ČR ve Žďáře nad Sázavou.

Policista Trojánek byl u zrodu krajského policejního ředitelství nově založeného kraje Vysočina, byl druhým ředitelem policie na Vysočině. Před třemi lety v prosinci odešel z Vysočiny ředitelovat do Prahy, řízení vysočinských policistů se dočasně ujal šéf Služby kriminální policie a vyšetřování Pavel Peňáz.

Informace Občasníku potvrdil tiskový odbor Policejního prezidia s tím, že lze předpokládat kladné vyjádření policejního prezidenta Tomáše Tuhého k Trojánkovu  přeložení na Vysočinu.

„Nejprve se však chci osobně setkat se zástupci vedení pražské policie a také krajského ředitelství na Vysočině. Setkání se uskuteční v příštím týdnu, krátce po mém návratu ze zahraniční služební cesty,“ uvedl genmjr. Tomáš Tuhý.

Volné místo krajského ředitele na Vysočině by tak mohlo být obsazeno už k 1. 6. tohoto roku. O definitivním rozhodnutí a také o tom, kdo bude případně pověřen vedením Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy, budeme veřejnost ve správný čas informovat.

16. května 2018
plk. Mgr. Jozef Bocán
tiskový mluvčí, Policejní prezidium ČR

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna