Politické tanečky kolem hokejové mládeže

Po komunistickém zastupiteli Stanislavu Doležalovi se v kauze „Kotrba“ angažuje už druhý politik. Tentokrát přímo poslanec parlamentu z hnutí Úsvit. Jiní poslanci hnutí Úsvit pořádají na půdě parlamentu seminář s cílem nastavit zákonnou úpravu práv dětí. Poslanec hnutí Úsvit byl na jednání na straně pana Tomáše Kotrby v roli pozorovatele. Role pozorovatele znamená určitou nestrannost a respekt obou stran k práci pozorovatele. Tým Tomáše Kotrby přitahuje opoziční politiky možností zviditelnit se při zasypávání příkopů mezi oběma stranami. Zákonná úprava práv dětí ve sportu už je ohlášena z opozičních lavic parlamentu. Spor Tomáš Kotrba versus Dukla Jihlava-mládež se politizuje zřejmě více, než je nutné pro řešení věci. Věc je vyřešena: malý hokejista může pokračovat v hokejové kariéře kdekoliv. Není omezován nutností klubové dohody nového klubu podle své vůle a Dukly Jihlava-mládež, kde dosud působil. Z pokračování rozhovorů lze usoudit snahu vyjednat návrat malého hokejisty zpět do oddílu, který zrušil jeho registrační průkaz.

Lavina Kotrbovy kritiky na mládežnický hokej
Nový začátek? Nebo také nové problémy: Tomáš Kotrba starší byl odvolán z funkce asistenta trenéra u mládeže. Tréninkové metody trenéra Kotrby překročily meze, které byly rodiče ochotni tolerovat při výchově mládeže. V případě Tomáše Kotrby šlo o dlouhodobou nespokojenost s metodikou klubu a trenérským obsazením. Kritizoval klub, že neumí vychovávat hráče pro NHL, zřejmě cíl pro jeho syna. Věc je vyřešena, otec se nemusí bát, že mu nevyroste ze syna profesionál: malý hokejista může pokračovat v hokejové kariéře kdekoliv. Není omezován platným přestupním řádem ČSLH, může se zaregistrovat do jakéhokoliv klubu, kde bude jeho otec spokojen se systémem a metodikou. Nic tedy nebrání rozvoji jeho syna k profesionální kariéře hokejisty.
Prezidentský pohár organizovaný Tomášem Kotrbou byl určen pro děti narozené ve stejném ročníku jako malý hokejista. Prezidentský pohár si zahráli i starší děti. Údajně stačilo poskytnout sponzorský dar organizátorům turnaje. Ve vyúčtování turnaje „O pohár prezidenta republiky“ se objevilo více alkoholu, než kolik bylo ochotné tolerovat vedení oddílu Dukla Jihlava. Alkohol ve vyúčtování turnaje pod záštitou prezidenta republiky nešlo ani obhajovat ani tolerovat.

Petr Buzek versus HC DUKLA JIHLAVA
V případě Petra Buzka to není poprvé, kdy se dostal do sporu s Duklou Jihlava. Již v roce 2005 vzrušila veřejnost kauza Buzek a spol. http://www.blesk.cz/clanek/sport-formule-1/29655/jihlavska-nemoc-sazky.html;
http://hokej.idnes.cz/jihlava-provedla-radikalni-rez-sestavou-fd8-/hokej.aspx?c=A050228_100139_hokej_ot
Snaha zpolitizovat události kolem zrušené hokejové registrace i angažmá komunálních a parlamentních politiků v mládežnickém sportu je stále zřetelnější, jen cíle politiků jsou zatím nejasné.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna