Popelka (ANO): Slevy za odpad mohou být už příští rok

Hnutí ANO připravuje motivační systém pro lepší třídění odpadů v domácnostech obyvatel Jihlavy. S myšlenkou přišel opoziční zastupitel Radek Kourek (více zde). Lídr hnutí ANO Radek Popelka pak v krátkém vyjádření objasnil další záměry hnutí ANO.

Jaké aktivity vyvine zastupitelský klub ANO pro zavedení motivačního systému slev na poplatku za odpady dle myšlenek  zastupitele Kourka? 
Celá tato aktivita vychází z našeho volebního programu, kde fungující odpadové hospodářství je jedním z námi prosazovaných bodů.

Kdy lze očekávat předložení návrhu do Zastupitelstva města? 
V současné době je návrh diskutován v komisi pro životní prostředí. Vyhodnotí se technické a ekonomické dopady zavedení tohoto systému. Teprve po celkovém vyhodnocení se odsouhlasí termín. Předpokladem je podzim 2019. 

Jaký ohlas má návrh zastupitele Kourka v komisích a orgánech města? 
Je nutné posoudit veškeré technické a ekonomické problémy projektu včetně rizik, které by z tohoto  systému vyplynout. Pozitivní pro obyvatele je svoz plastů a papíru od domu, snížení množství komunálního odpadu, 
funkčnost v ostatních městech. 

Jaká spolupráce nebo součinnost je nutná u třetích stran (Služby města Jihlavy a firmy ASMJ)? 
Je nutná spolupráce dotčených stran. Jedná se o nádobový svoz plastů a papíru s dovozem na třídící linku. 

V jakém časovém období je možné zavést systém třídění „od dveří ke dveřím“? 
Projekt musí být řádně připravený do praxe, odsouhlasený orgány města, apod. Tedy v případě schválení výhledově příští rok.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna