Praktičtí lékaři nedoporučují pacientům operace v novoměstské nemocnici

Nemocnice v Novém Městě na Moravě se potýká s poklesem důvěry svých pacientů. Všimli si toho i zastupitelé sousedního Žďáru nad Sázavou, který patří do spádového obvodu nemocnice. „Praktičtí lékaři nedoporučují pacientům podstupovat  zákroky v naší spádové nemocnici,“ zmínil žďárský zastupitel Miloš Jirman.

stetoskop

Veřejné mínění pacientů může být podle zastupitele Jirmana ovlivněno ledasčím. I přesto by žďárští zastupitelé v budoucnu jen neradi slyšeli podobná negativní doporučení.

„Situace v nemocnici je napjatá až kritická. Od ledna hrozí zavedení směnného provozu personálu, což je další omezení služeb nemocnice,“ řekl žďárský radní Radek Černý (ODS).

Podle žďárského radního Černého sklízí novoměstská nemocnice výsledky neochoty sociální demokracie schválit nový zdravotní plán kraje Vysočina jako dlouhodobý plán rozvoje vysočinských nemocnic. Současný zdravotní plán platí podle radního Černého od roku 2007.

„“Důvěra pacientů v nemocnici se buduje dlouhodobě a nelze pacientům nařídit léčbu podle místa svého bydliště,“ řekl Občasníku lékař Zdeněk Faltus. Rozdělení území kraje Vysočina na spádové rajóny jednotlivých nemocnic by byly podle Faltuse krokem zpátky do minulosti.

Novoměstské nemocnici chybí finanční prostředky například na nákup sanitky. Na sanitku se složilo jedenáct soukromých dárců, kteří shromáždili celkem šest set padesát tisíc korun.

 

 

 

 

 

 

Jirman:

Mudr. Černý:

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna