Radní Krčál: Mým ideálním nástupcem může být náměstek Novotný

Situace ve vedení Kraje Vysočina směřuje ke koaličnímu modelu vládnutí po krajských volbách. To znamená pro sociální demokracii i nutnost „obětovat“ některé současné resorty krajské vlády.

„ČSSD bude mít asi zájem na udržení resortu zdravotnictví, školství a sociálních služeb,“ naznačil předseda vysočinské sociální demokracie Petr Krčál.

Budoucím koaličním partnerům v krajské vládě tak sociální demokraté zřejmě „pustí“ resort dopravy a majetku dnes řízený náměstkem Liborem Jouklem a resort financí řízený náměstkem Vladimírem Novotným.

„Mým ideálním nástupcem radního pro sociální oblast může být náměstek Novotný. Dlouhá léta pracoval ve zdravotní pojišťovně,“ uvažoval radní Krčál.

Radní Krčál razantně odmítl úvahy o chystaném odchodu lídra sociální demokracie pro krajské volby a současného hejtmana Vysočiny Jiřího Běhounka do vysoké vládní pozice. Hejtman Běhounek už dnes kromě vedení Kraje Vysočině předsedá správní radě Všeobecné zdravotní pojišťovny.

„Myslím, že osm let zkušeností hejtmana Běhounka by Vysočina měla využít i do budoucna. Není jednoduché řídit čtyřicet pět krajských zastupitelů. Po volbách zřejmě bude navíc koaliční vláda,“ dodal radní Krčál.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna