SPORT HOKEJ VYSOČINA: Buzek a Kotrba stojí za 1 miliardou pro sportující děti

Sport Hokej VysočinaNa profilu spolku Sport Hokej Vysočina na sociální síti se objevilo následující vyjádření (publikováno nezkráceně, bez redakční úpravy):

Zatím co se pánové Buzek a Kotrba snažili na semináři v poslanecké sněmovně získat pro sportující děti 1 miliardu Kč, jednatel Ščerban rozesílal pomlouvačné emaily.
Bylo by dobré se podívat, kdo vlastně jednatel HC Dukla Jihlava, s.r.o. je a co po sobě zanechává.
Začneme v roce 2009, kdy byl z Dukly vyhozený excelentní trenér a bývalý vynikající hráč NHL František Musil. Jaroslav Holík to okomentoval slovy: „Základem toho odchodu je, že v Jihlavě rozhodují o hokeji kuchaři, číšníci nebo taxikáři. Řekli mu tam, že už si ho v klubu nepřejí. Zřejmě proto, že chtěl děti něco naučit a byl na ně přísnej. A to se u nás nenosí“.
V roce 2013, jde o přestup Viktora Ujčíka, se generální manažer HC Vítkovice Steel Husička zlobí na Ščerbana: „ S každým jiným normálně vycházíme, jen Jihlava je výjimkou. Zjistím, že v Jihlavě trénuje Viktor Ujčík kompletně v naší výstroji. Když od nás odchází hráči třeba do Sparty, Liberce, je jasná domluva, že hráče berou a kdy zaplatí. Jen Béďa Ščerban je výjimkou“. Pro úplnost, Ujčík byl z Vítkovic odkoupen téměř za 500 tisíc, odehrál několik zápasů a skončil. Výborná investice.
Radní za ODS Jan Dršata podává trestní oznámení na neznámého pachatele z důvodu podezření špatného hospodaření Dukla Jihlava, s.r.o. Jednatel Ščerban zvažuje rezignaci, audit v účetnictví objevuje závažné nedostatky, které negativně ovlivní hospodaření celé společnosti.
Pro radní města Jihlava se objevuje velmi závažný problém, jak vyřešit půjčku Ščerbana ve výši 800 tisíc Kč, kterou poskytl Dukle bez schválení valnou hromadou společnosti. Tento počin evokuje otázky na původ zapůjčených peněz, a zda je to legální postup. Z řad některých radních a zastupitelů města Jihlava jsou vzneseny návrhy na oddělení provozu zimního stadionu a HC Dukla Jihlava.
V roce 2014 je podána žaloba na neplatnost valné hromady Dukla Jihlava-mládež. Byl podán i podnět na prošetření nakládání s osobními údaji dětí organizovaných v Dukle Jihlava-mládež, kde došlo bez vědomí a souhlasu rodičů k registraci pod HC Dukla Jihlava. Vlastnická práva na tyto děti si nárokuje jednatel Ščerban. Je nucen skončit ve funkci jednatele Dukla Jihlava-mládež z důvodu možného střetu zájmu. To mu však nebrání dále negativně ovlivňovat chod mládeže přes Obchodní smlouvu z roku 2000, které se nehodlá dobrovolně vzdát.
V letošním roce se Ščerban proslavil zejména kauzou 10ti letého chlapce, kterému zrušil registraci za činy jeho otce, se kterým má vleklé osobní spory. Jedná se o formu šikany a zastrašování svých odpůrců, jež nemá v celé hokejové historii obdoby. Mimoto je iniciátorem rozšíření extraligy juniorů na 18 týmů zcela nesportovním postupem. Vedle K. Varů je doplněna právě sestoupivší Jihlavou, což vyvolalo vlnu nesouhlasu.
Závěrem je nutné podotknout, že po celou dobu působení ve funkci jednatele HC Dukla Jihlava, s.r.o. je tato společnost silně ztrátová, sponzoři přestávají mít zájem o podporu seniorského hokeje. Ščerban vystupuje jako neomezený vládce, kterému patří jihlavský hokej. Problémy neuznává, nekomunikuje, odmítá nést za ně odpovědnost, přenáší je na hlavu radních a zastupitelů města Jihlavy. Jak to půjde s jihlavským hokejem dál je velkou neznámou.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna