Starostovy miliony: Necidova verze nesouhlasí s tvrzením ex-manželky!

Starosta Radovan Necid bude muset znovu podrobně vysvětlovat nejasnosti kolem svého dodatečnéhomajetkového přiznání i s ohledem na své mocenské ambice působit ve vedení Kraje Vysočina.

Starosta Necid veřejně tvrdí toto:

1. V  roce 2015 v srpnu jsem byl nucen prodat podíl ve firmě Falco computer s.r.o. a to za 3,5 milionu korun.

2. Tento prodej jsem byl nucen uskutečnit proto, že jsem prošel rozvodovým řízením a potřeboval jsem se finančně vypořádat se svojí bývalou ženou.

3. Vzhledem k tomu, že jsem sloužil pouze jako převodník peněz mezi svojí bývalou firmou a svojí bývalou ženou (z celé této transakce jsem neměl žádný prospěch), neuvědomil jsem si, že mám tuto částku uvádět v čestném prohlášení o majetku, příjmech, darech a závazcích.

Necid

 

Z toho lze sestavit tento časový průběh: rozvod, prodej podílu ve firmě a odeslání milionů směrem k manželce.

Občasník se pokusil kontaktovat i bývalou manželku starosty Radovana Necida – přišla jen strohá odpověď formou SMS-zprávy s prosbou o respektování soukromí:

„Majetkové vypořádání s mým bývalým manželem proběhlo v lednu roku 2015. Dne 15.1. jsem obdržela peníze z advokátní úschovny. S ohledem na křehké rodinné vztahy se k tomu nebudu více vyjadřovat.“

Překvapivě tak obě verze časově nesouhlasí. Jak to starosta Necid asi vysvětlí?

Situace kolem miliónů starosty Necida začíná nápadně připomínat situaci bývalého předsedy vlády Stanislava Grosse, který také neuměl vysvětlit okolnosti kolem nabytí svého majetku.

I v případě starosty Necida zřejmě musí existovat dárce několika milionů korun pro starostu Necida na jaře roku 2015. Alespoň ve formě půjčky. Miliony korun za prodej majetkového podílu firmy dostal starosta Necid nejdříve po půl roce od rozvodu.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna