(VIDEO) Jihlavští úředníci se pokusili obejít rozhodování politiků o modernizaci výtahu

Úředníci jihlavského Magistrátu se pokusili obejít radní a zastupitele města při rozhodování o modernizaci budovy jihlavské radnice.

Součástí budovy jihlavské radnice je Radniční restaurace v nájmu opozičního zastupitele Miroslava Tomance. Úředníci jihlavského Magistrátu začátkem února vypsali veřejnou zakázku na výměnu jídelního výtahu v Tomancově restauraci. Celá veřejná zakázka měla hodnotu kolem dvou set tisíc korun. Zakázka na výměnu výtahu nebyla zařazena v žádném plánu oprav a dlouhodobé údržby veřejného majetku.

Do výběrové komise na hodnocení veřejné zakázky se nepřihlásili ani Tomancovi spříznění zastupitelé z uskupení Forum Jihlava, ani ostatní zastupitelé města.

Modernizace městské budovy jihlavské radnice jídelním výtahem za statisíce korun nemohlo dál pokračovat, chyběla vůle zastupitelů města Jihlavy.

Vyjádření Magistrátu k postupu úředníků je najednou nutné opakovaně urgovat: začíná být viditelné propojení nejvyšších úředníků Magistrátu s podnikatelem a zastupitelem Miroslavem Tomancem. Tajemník Magistrátu Evžen Zámek je zakládající člen uskupení Forum Jihlava, které ovlivňuje Miroslav Tomanec. V minulosti tajemník Zámek předal zastupiteli Tomancovi i důvěrný email náměstka s pokyny úředníkům Magistrátu (více zde). Není jasné, jak se zastupitel Tomanec dověděl o existenci důvěrného emailu, aby jej mohl vyžadovat po tajemníkovi Zámkovi.

Privilegovaní úřednici jihlavského Magistrátu prokazují až neuvěřitelné schopnosti obcházení zákona a vnitřních směrnic při rozhodování o využití veřejných finančních prostředků radnice. Úředník nemůže rozhodovat o využití peněz městské kasy, jako kdyby šlo o jeho vlastní peníze.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna