(VIDEO) Starosta Telče Fabeš odmítl komentovat dopis Jihlavy a Luk nad Jihlavou

Žádná odpověď, žádný komentář! Starosta města Telče a současně předseda Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko Roman Fabeš se odmítl vyjádřit k dopisu náměstka jihlavského primátora Jaromíra Kaliny a  starosty městyse Luka nad Jihlavou Viktora Wölfla.

„Zástupci členských obcí dostávají od vedení svazku ve věci vypořádání vodohospodářské infrastruktury zkreslené nebo nepravdivé informace. Problém a závazky svazku se už rozrostly do opravdu obřích rozměrů a mohou mít velmi nešťastný dopad na fungování obcí. Obáváme se, že o tom zastupitelé obcí vůbec netuší, protože jsou svazkem drženi v blahé nevědomosti. Situaci tedy popisujeme, seznamujeme zastupitele s aktuálním stavem věci a vyzýváme je k aktivitě vůči vedení svazku, které je dle našeho názoru daleko za hranicemi práva i morálky,“ uvedl v dopise náměstek primátora pro oblast majetku Jaromír Kalina

Tento dopis nechtěl starosta Telče nijak komentovat.

Město Jihlava k 31.12.2012 vystoupilo z dobrovolného svazku obcí Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko (dále SVAK, svazek). Tento rozchod neprobíhá tak samozřejmě a relativně jednoduše, jak by probíhat mohl a měl. Jihlava se stále ještě nedomohla svého vodohospodářského majetku, SVAK jej městu dosud nevydal.

Vydání majetku přitom mělo proběhnout nejpozději jeden měsíc po vystoupení města ze svazku – říkají to vlastní stanovy svazku i rozhodnutí valné hromady svazku.

Krajský soud v Brně pojmenoval vztah mezi Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko s bývalým členem Lukama nad Jihlavou jako „podobný nevolnictví“ (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna