(VIDEO) Turbomazec! U hromadné nehody na D1 fungovaly odtahové vozy jako dostavníky

Turbomazec! Tak nazval jednatel odtahové firmy Pretol Václav Jakeš situaci kolem hromadné nehody na dálnici D1. Pětatřicet kamionů za devatenáct hodin plus náklad odtáhli zaměstnanci firmy Pretol z místa nehody. I samotná hromadná nehoda vypadala podle slov pracovníků odtahové služby velmi netradičně: téměř samé kamiony, jen minimum osobních vozidel.

„Na místě nehody byla jedna osoba se středně těžkým a dvě osoby s lehkým zraněním,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Z vyprošťovacích aut Pretolu se staly dostavníky, které pendlovaly mezi místem nehody na dálnici a odstavným parkovištěm s nákladem nabouraných kamionů. Každých  zhruba čtyřicet minut odvezl dostavník z místa nehody jedno nabourané auto. A znovu. Práce na místě nehody byla náročná i s ohledem na zájem na rychlém znovu zprovoznění dálnice.

Samotnému zásahu firmy Pretol velel jako dispečer Petr Enderle. Enderle je bývalý voják se zkušenostmi z armádního zásobování a logistiky. Zasedací místnost firmy Pretol se stala místem odpočinku pro řidiče z nabouraných vozidel. Většina z nich si potřebovala po stresových situacích na dálnici D1 odpočinout.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna