(VIDEO) Žádný Czexit! Vysočina podpořila soudržnost regionů EU

Radní kraje Vysočina jednohlasně deklarovali zájem setrvat v Evropské unii a připojili se k iniciativě Cohesion Alliance – pakt soudržnosti regionů Evropské unie. V souvislosti s přípravou nového programového období 2020+ a formováním budoucí podoby politiky soudržnosti EU, zahájil Evropský výbor regionů tzv. iniciativu Cohesion Alliance. Jedná se o neformální sdružení, platformu (tzn. nikoli institucionalizovanou právnickou osobu), které formou deklarace podporuje zachování a další rozvíjení politiky soudržnosti jako významného nástroje pro růst a konkurenceschopnosti obcí, měst a regionů a pro vyrovnávání regionálních disparit.

Rozhodující vítězství Babiše a jeho populistického hnutí ANO v parlamentních volbách znamená zlomový bod ve vztazích České republiky s Bruselem. Vítěz voleb Andrej Babiš odsoudil imigrantské kvóty zavedené EU a „zasahování do EU“ v české politice. To nasměrovalo Českou republiku spolu s Polskem a Maďarskem do řad euroskeptiků.  Stále častěji se hovoří o rozdělení EU na země první a druhé kategorie.

Česká republika má jednu z nejvyšších úrovní euroskepticismu mezi členskými zeměmi EU. Jen třetina Čechů má pozitivní vztah k EU.

K zásadám Cohesion Alliance se podpisem prohlášení může připojit každý (od vlád jednotlivých zemí, regionálních a místních samospráv přes podniky, zástupce občanské společnosti až po jednotlivce), kdo se aktivně hlásí k deklarovaným principům a chce tak přispět k rozšíření povědomí o této problematice a k posílení role politiky soudržnosti pro vyvážený rozvoj území EU po roce 2020.

 

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna