VÍME PRVNÍ: Ex-náměstek primátora Pospíchal zproštěn obžaloby

MIROSLAV MAREŠ

Odvolací soud v Brně uzavřel případ trestního stíhání ex-náměstka jihlavského primátora Petra Pospíchala. „Jsem v plném rozsahu zproštěn obžaloby,“ stručně informoval Pospíchal o svém případu.

Náměstek primátora Petr Pospíchal byl obžalován z odeslání  dopisů na Ministerstvo zdravotnictví a další centrální instituce, které obsahovaly  informace o hospodaření Psychiatrické léčebny v Jihlavě. V léčebně pracoval Pospíchal po nějakou dobu jako náměstek. Dopisy byly podepsány jménem jiného zaměstnance léčebny , který se však od jejich autorství  distancoval. Rozbor písma určil jako pravděpodobného autora Pospíchala. Motivem pro napsání dopisu mělo být ukončení pracovního poměru.

Kauza náměstka primátora Pospíchala hýbala v minulém volebním období jihlavskou radnicí. Jeho rezignaci žádali městští zastupitelé za ODS.

„Od počátku jsme ctili presumpci neviny. Rozhodnutí soudu bereme na vědomí,“ řekl k výsledku soudního jednání primátor Jihlavy Rudolf Chloupek (ČSSD).

Zaměstnání: JVAK

Bývalý náměstek jihlavského primátora se už neplánuje vrátit do svého předchozího zaměstnání v tehdejší Psychiatrické léčebně odkud nastoupil do vedení jihlavské radnice.“Jsem zaměstnancem JVAKu, takže nastoupím do JVAKu,“ sdělil Petr Pospíchal.

Podrobnosti zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna