VÍME PRVNÍ: Rychle kácejte stromy! Cyklostezka se staví nestandartním postupem za dotace státu a EU

Jihlavští úředníci slibují radním města rychlý úřední postup při kácení dřevin, které stojí v cestě cyklostezce budované za peníze Evropské unie (EU). Padesát jedna milionů na cyklostezku dá Evropská unie,  tři miliony Česká republika. Cyklostezka o délce tří kilometrů povede z Jihlavy do průmyslové zóny. Stejně jako v případě stavby záchytného parkoviště (více zde) je postup jihlavských úředníků krajně nestandartní a městu hrozí v budoucnu sankce.

Odbor rozvoje města Jihlavy již požádal odbor životního prostředí o součinnost při kácení stromů a přípravě stavby cyklostezky.

Kancelář tajemníka jihlavské radnice k celému postupu vydala nedoporučující stanovisko. Právní oddělení jihlavského Magistrátu upozornilo na investiční poradě na možná rizika při zahájení stavebních prací.

Podobně jako u stavby záchytného parkoviště městu Jihlava hrozí, že bude mít „vysoutěženou“ stavební firma, ale nebude mít platné stavební povolení.

I v tomto případě podobně jako při stavbě záchytného parkoviště není postup města Jihlavy v souladu se Zákonem o veřejných zakázkách. Tato okolnost by bránila splnění usnesení města, tedy zahájení zadávacího řízení v souladu se Zákonem, pokud by nebylo v termínu splnění usnesení k dispozici pravomocné stavební povolení.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna