Vodárenský problém Jihlavy a SVAKu: Nové přípojky v ulicích Wolkerova a Telečská

kanálŠedesát až osmdesát tisíc korun by mohla stát každý bytový dům nebo rodinný domek v ulici Wolkerova a Havlíčkova připravovaná rekonstrukce vodovodu. V souvislosti s výměnou povrchu vozovky (výměna dlažebních kostek za asfalt) se otvírá i příležitost výměny vodovodu.

I v případě finanční dohody Statutárního města Jihlavy jako bývalého člena  a vedení Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko je problémem finanční vypořádání i vydání majetku. Pokudy by bylo hotovo vypořádání vodárenského majetku Statutárního města Jihlavy, pak by město Jihlava nepotřebovalo spolupráci SVAKu jako vlastníka vodovodu při rekonstrukci obou ulic.

Zaplatí občané přípojky?

V případě rekonstrukce vodovodu v ulicích Wolkerova a Telečská se otevírá i problém financování oprav vodovodních přípojek do jednotlivých domů. Odhadem kolem šedesáti až osmdesáti tisíc korun za bytový dům nebo rodinný domek.

Postavit se to musí

Rekonstrukce vodovodu v ulicích Wolkerova a Telečská je z pohledu města Jihlavy nutnou investicí komplikovanou majetkovými spory s dočasným vlastníkem vodovodu (SVAK Jihlavsko). Nulová varianta opravy vodovodu by v sobě nesla riziko rozkopání nově opraveného povrchu ulic v případě vodárenské havárie. O tom, že podobná situace v příštích deseti letech nastane nikdo nepochybuje.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna