Výstavba parkoviště P+R na Žižkově ulici má nejvyšší stavební prioritu PSJ

rekonstrukceStatutární město Jihlava a stavební firma PSJ si smluvně dohodli nejvyšší prioritu pro zhotovení parkoviště P+R na Žižkově ulici.  V praxi to znamená, že stavební firma PSJ jako zhotovitel nebude přikládat vyšší prioritu jinému dílu než dílu na Žižkově ulici tak, aby dodržel termín dokončení.

Staveniště předá město Jihlava počátkem června. Pak už stavební práce musí běžet přímo raketovým tempem.

Prvním závazným milníkem výstavby parkoviště je vybudování zastávek MHD a přístupových chodníků k nim do poloviny srpna. Do konce listopadu by pak mělo být vybudováno celé parkoviště P+R naproti benzínové stanici Tank ONO. Stavební úpravy křižovatky ul. Žižkova a Rantířovská pak mají být dokončeny do konce dubna 2019. Celková hodnota stavebního díla je třicet jedna milionů korun.

V první etapě bude vybudováno více než sto parkovacích míst,dvě zastávky MHD, chodníky k nim a nová vstupní brána na hřbitov. Pro bránu na hřbitov bude  vybourána část zdi. Brána bude ocelová, uložena v betonových
patkách, s automatickým ovládáním pojezdu pro otevírání brány. Součástí bude i demolice dvou stávajících garáží.

Ve druhé etapě bude na křižovatku ulic Žižkova a Rantířova osazeno světelné signalizační zařízení. Cílem je zlepšení průjezdnosti křižovatkou silnic a zajištění bezpečného přechodu pro pěší přes komunikaci a to pomocí světelného signalizačního zařízení. Křižovatka je v současnosti velmi vytížená.

Parkoviště P+R na okraji Jihlavy bude sloužit pro osobní vozidla cestujících, kteří zároveň používají vozidla veřejné osobní linkové dopravy. Předpokládá se stání na parkovišti po dobu kratší než jeden den.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna