Vzkaz: „zimáček a DUKLA“ – ukažte novinářskou objektivitu!

MIROSLAV MAREŠ

Čas od času přijde z řad čtenářů Občasníku výzva k akci zvýrazněná požadavkem novinářské objektivity:

„Dukla nedodržela podmínky dotace při výstavbě stadionu, bude muset vrátit dotaci ve výši 250 milionu. Dotace byla na mládež, což znamená, že tam A-tým nemůže ani trénovat, což se nečiní. Dokonce se tam hrál i přípravný zápas.  Další problém je, že Dukla vybírala peníze i od týmů z odborářských lig. nový stadion má sloužit veřejnosti zdarma. “ (redakčně kráceno)

Petr Veselka, redaktor Havlíčkobrodský Deník

Vyjádření ROP Jihovýchod:

„Nemůžeme se vyjadřovat k jednotlivým informacím, které jsou takto nepodložené. U projektu Zimáčku stále probíhá prošetřování stížnosti a všech jejích okolností. Pokud má pisatel e-mailu jakékoliv podezření a ještě lépe k němu důkazy, ať se na Úřad Regionální rady Jihovýchod obrátí přímo, jeho podnětu se budeme věnovat.

Co se týče faktu, že stadion má sloužit veřejnosti zdarma, tento je mylný. Poskytovatel dotace stanovil podmínky, za kterých je možno stadion pronajímat a tyto jsou veřejně dostupné.

Kateřina Dobešová, tisková mluvčí ROP Jihovýchod

Vyjádření města Jihlava:

„Led je zdarma pouze pro hokejovou mládež Dukly, ostatní uživatelé led platí, včetně veřejného bruslení. Že by led měl být pro veřejnost zdarma je zřejmě nějaká dezinformace, věřme tomu, že ne záměrná. Ceník je dostupný na webu HC Dukla: http://www.hcdukla.cz/rozpis_ledu.asp

Radek Tulis, tiskový mluvčí

Vyjádření HC Dukla Jihlava

„HC Dukla Jihlava, s.r.o. žádnou dotaci nedostala. DUKLA Jihlava –mládež snad nikdy nedostala investiční dotaci. Dotace ve výši 250 milionu je další šířená dezinformace. Ceník každý rok schvaluje Rada města Jihlavy. Jde o šíření nepravdivých informací, jde o vytváření fámy. Jsem překvapen, že se na tom podílí redaktor Deníku, tedy média, jež by mělo mít objektivní zpravodajství.“
Bedřich Ščerban, jednatel HC Dukla Jihlava, s.r.o.

Co číst dál?

Poklona od Záruby: “ co prolezlo, to skvostná hláška.“

Proč byl jako poškozený v kauze IVECO osloven Kraj místo cestářů?

Trestní oznámení ovlivnilo hospodaření HC DUKLA JIHLAVA

Registrační práva a účelové přestupy dětí

 

4 komentáře
  1. tomas divisek
    • Fanda
  2. Fanda
  3. jira

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna