Zrušeno! Černovice asi čeká shánění nového povolení na rekonstrukci náměstí

Dvoutisícové město Černovice na Pelhřimovsku už déle než deset let řeší novou podobu náměstí. Cílem je rekonstrukce Mariánského náměstí v Černovicích tak, aby kromě dopravní funkce byla naplněna též funkce náměstí jako centrálního městského prostoru, místa k setkávání lidí, odpočinku a relaxaci.

„Stavba byla podle projektu zahájena, etapa kolem městského úřadu je hotová už asi deset let,“ řekl starosta Černovic Jan Brožek.

Právě otázku zahájení stavby nastolil Krajský úřad při zrušení rozhodnutí odboru dopravy pelhřimovské radnice o změně stavby před dokončením ze srpna letošního roku. Rozhodnutí o změně stavby (rekonstrukce Mariánského náměstí) zrušil Krajský úřad jako odvolací správní orgán a spis vrátil do Pelhřimova k novému projednání.

Černovice budou muset zřejmě znovu žádat o nové stavební povolení, Krajský úřad jako odvolací orgán upozornil, “ že předložená změna pravděpodobně přesahuje rozsah § 118 stavebního zákona, neboť se v zásadě jedná o novou stavbu, jejímž jediným pojítkem s „původní“ stavbou je prostor Mariánského náměstí v Černovicích“.

Představy místních lidí a Kraje Vysočina se rozchází především v dopravním řešení. Krajské studie řešení celého prostoru. Krajské řešení vnucoval místním občanům Černovic umístění kruhového objezdu doprostřed náměstí. „Ze začátku jsme se s Krajem Vysočina nepochopili, ale to byl rok 2014,“ konstatoval starosta Brožek.

Navrhované krajské řešení se týkalo pouze dopravy, neřešilo celkově prostor celého náměstí.

„Z pohledu města je kruhová křižovatka absolutně nepřijatelná. Celé náměstí by umrtvila. Zastupitelstvo Černovic je v tomto naprosto jednotné,“ řekl starosta Jan Brožek.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna