(ANKETA) V moři placeného parkování vedení Jihlavy stvořilo bezplatný ostrůvek u kostela

Když chcete zaparkovat auto v centru Jihlavy, musíte uhradit Magistrátu města Jihlavy parkovací popatek. Už je ale na světě i první výjimka: u kostela svatého Jakuba většího za parkování nemusíte platit celé nedělní odpoledne. Výjimka je v procesu schvalování, vedení města dosud neuvolnilo žádné oficiální vyjádření.

Cesty za úředníky Magistrátu, na nákupy u obchodníků v centru města jsou zpoplatněné dle vyhlášky, jen při cestě na bohoslužbu za parkování u kostela platit nemusíte. Osm desítek bezplatných parkovacích míst je sice k dispozici v lesoparku Heulos, ale odtud je ke kostelu deset minut chůze do kopce.

Magistrát města Jihlavy dosud neřekl kdo byl stvořitelem výjimky bezplatného parkování u kostelů ani jak přesně bezplatná výjimka vznikla. Popis stvoření bezplatné výjimky je přitom velmi důležitý: nesporně existuje někdo velmi vlivný, komu vedení města naslouchá a řídí se jeho pokyny. A právě popis stvoření ostrůvku bezplatného ostrůvku uprostřed moře placeného parkování vůbec nechce vidět vedení města zveřejněný.

Nepochybně ale existuje postup, jakým lze smazat modré zóny v centru města a dosáhnout bezplatného parkování tam, kde normální občané musí platit. Vedení města Jihlavy stvořilo kastu privilegovaných pro které platí jiná pravidla než pro normální občany.

Více o beplatném parkování u kostelů v centru města čtěte přímo zde. Tip primátora Ryšky na bezplatné parkování deset minut chůze od náměstí najdete přímo zde. Parkovací auto-kontrolor ujede měsíčně přes tři tisíce kilometrů (více zde), na seznamu „neviditelných“ aut nebudou vozy představitelů města (více zde). Řešení parkovacích problémů posunulo Jihlavu mezi velkoměsta (více zde). Parkovací vozidlo bude monitorovat i parkování dlužníků (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů