(DOKUMENT) Vyjádření vedení města Jihlavy k neúčasti na pietním aktu ke Dni veteránů

Dne 9. listopadu 2018 se na Ústředním hřbitově Jihlava konalo setkání k připomínce konce první světové války – Dne válečných veteránů. Neúčast nejvyššího vedení města se pro určitou skupinu jedinců stala záminkou pro neopodstatněnou kritiku (více zde).

Neúčast primátorky a náměstků primátorky byla dána nepřenosnými a neodkladnými pracovními povinnostmi. Je nutné zdůraznit, že pracovní kalendář si pro toto období nikdo z nich sám nesestavoval, ale zdědil po předchozím vedení. To vše v hektické atmosféře prvního týdne po zvolení. Město Jihlava však bylo plnohodnotně zastoupeno radním Liborem Kuchyňou. S pořadateli akce jsme v kontaktu, situaci jsme jim samozřejmě vysvětlili a neúčast nejvyššího vedení města omluvili.

Je krajně nevhodné a nedůstojné, že pietu válečných hrdinů někdo zneužívá k pokusu o jiný boj, a to boj politický. Před vyslovením silných slov o morálce, ignoraci a dehonestaci na adresu vedení města by nebylo od věci, aby si autoři takových prohlášení zametli před vlastním prahem, a to především proto, že ani jeden z nich se pietního aktu sám nezúčastnil.

Památku válečných veteránů ve vší vážnosti ctíme. Jihlava byla, je a nadále bude tím městem, které si oběti světových válek hluboce váží.

MgA. Karolína Koubová
primátorka

Mgr. Petr Laštovička                                                                 Ing. Vít Zeman
náměstek primátorky                                                           náměstek primátorky

Ing. Jaromír Kalina                                                                 Bc. Daniel Škarka
náměstek primátorky                                                        uvolněný člen Rady města

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů