Fórum jásá nad primátorkou Koubovou, Kalina předčasně odešel z koaličního jednání

Fórum Jihlava jasá, ODS a lidovci jsou na rozpacích ze vzniku nové koalice. Po dvaceti dnech jednání oznámilo Fórum Jihlava zrod nové koalice zprávou na sociální síti (více zde). Pod zprávou vydržel jen pár minut podpis ředitele Hitrádia Vysočina Bedřicha Musila (více zde), Hitrádio Vysočina se uchází o čtvrt milionovou městskou zakázku na reklamní spoty ke třídění odpadu (více zde).

Ze vzniku koalice na nejsou k dispozici žádné záběry historických okamžiků radosti a nadšení místních politiků. Závěrečné jednání o vzniku koalice totiž nepostrádalo dramatické momenty.

Podle informací Občasníku ze společného jednání předčasně odešel lídr KDU-ČSL Jaromír Kalina. Kalina informaci o předčasném odchodu potvrdil bez bližšího komentáře.

podání rukyMěstský výbor KDU-ČSL i místní rada ODS mají v nejbližších dnech potvrdit výsledky dosavadních koaličních jednání.

Do křesel ve vedení města má usednout jako náměstek lídr uskupení Žijeme Jihlavou Vít Zeman, který má problémy se stavebním úřadem (více zde). Koaliční zastupitelkou bude lídryně jihlavských Pirátů Eva Nováková, která na sociálních sítích vystupuje jako Blažena Kratochvílová (více zde).

Statutární město Jihlava tak bude vedeno primátorkou, třemi náměstky (ODS, Žij, KDU-ČSL)  a dalšími pěti radními. ODS Jihlava nakonec po důkladném zvážení přistoupila na devítičlenný model Rady města, který prosazovali ostatní tři koaliční partneři.

Devítičlennou radu města budou ve dvou důležitých oblastech života města doplňovat dva pověření zastupitelé. Oblast sportu připadne zastupiteli za ODS, městskou památkovou rezervací pak bude pověřen uvolněný zastupitel za KDU-ČSL.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů