(FOTO) Mimořádné zastupitelstvo se změnilo na uzavřený seminář zastupitelů

Mimořádné jednání Zastupitelstva města Jihlavy skončilo po dvou hodinách bez jakéhokoliv výsledku. Zastupitelům se nepodařilo schválit ani program jednání: v návrhu opozice přitom bylo jednání o událostech kolem výměny právníků a náhlé rezignace lídra KDU-ČSL Jaromíra Kaliny na funkci náměstka primátora (souhrn událostí přímo zde).

Ráno před jednáním mimořádného zastupitelstva odstoupil předseda KDU-ČSL Jihlava Jaromír Kalina od podpisu koaliční smlouvy. Koalice má teď těsnou většinu devatenácti hlasů. Kalina zůstává členem KDU-ČSL.

Zastupitel Josef Kodet vystřídal na židli ex-náměstka Kalinu

Další možný vývoj uvnitř KDU-ČSL předznamenal už zasedací pořádek během jednání mimořádného zastupitelstva města. Do křesla vyhrazeného pro vedení města usedl zastupitel Josef Kodet, ex-náměstek Kalina pak zasedl na Kodetovo místo mezi řadovými zastupiteli.

Po neschváleném programu jednání zastupitelstva následoval seminář pro zastupitele. Zastupitelé neschválili otevření semináře pro občany a novináře navzdory proklamacím a prohlášení koalice: Otevřenost a vstřícná komunikace statutárního města Jihlavy je jednou z priorit současné koalice pod vedením primátorky Karolíny Koubové (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů