Krize PSJ: Do návrhu na konkurs přistupuje další věřitel

PSJStavební gigant PSJ čelí návrhu na pokračování konkursu navrženého ukrajinským podnikatelem. Do soudního řízení se přistoupil druhý věřitel (více  zde) a teď už i třetí. Třetím navrhovatelem konkursu PSJ je firma Eport group,  která byla dodavatelem elektroinstalací na zakázce bytového domu Pražačka. U firmy PSJ má pohledávku v celkové výši 819.622,38 Kč splatnou, více než 30 dní po splatnosti, a dosud nebyla dlužníkem uhrazena.

Firma Eport dostala na zaplaceno jen padesát tisíc část z únorové  faktury vystavené na vice než čtvrt milionu korun. PSJ stále zadržuje  téměř třistatisícovou zálohu, i když byl bytový dům Pražačka řádně dokončen a k vrácení „zádržného“ byla firma PSJ vyzvána na konci května.

Firma PSJ vznikla v roce 1990 a se svým holdingovým uskupením firem se postupně zařadila k největším stavebním skupinám ve střední Evropě. V posledních měsících se ale potýká s rozsáhlými finančími potížemi (více zde). HoldingPSJ tvoří pět desítek firem.

Na výstavbě parkoviště P+R na okraji Jihlavy dochází ke zpoždění, „chybí  beton“ (více zde).

Společnost PSJ jako hlavní sponzor jihlavského fotbalu je v existenčních problémech, nedávno čelila návrhu na konkurs podaný občanem Ukrajiny (více zde). Fotbalový klub už v létě zahájil sbírku fanoušků „na cokoliv“, do které ředitel klubu přispěl stokorunou na svůj plat (více zde). Později přispěl i mluvčí klubu celkou tisícikorunou (více zde). Bezprostředně po jarním sestupu z nejvyšší soutěže klub posunul na konec léta splatnost faktur za užívání sportovního areálu (více zde).

Primátor Jihlavy Rudolf Chloupek už na dotaz Občasníku připustil, že není v silách města fotbalový klub finančně zachránit (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů